P0

Miestas, Svarbu

Juodąja zona tapusios Klaipėdos auka – Laivų paradas (5)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-09-29


Klaipėdoje po 11 metų pertraukos šiemet pirmą kartą neįvyks mažąja Jūros švente tituluojamas tradicinis Laivų paradas. Jo organizatoriai nusprendė nebeiškraipyti parado idėjos, o sykiu nebloginti ir taip juodos Klaipėdos pandeminės situacijos.

Laivų paradas neoficialiai buvo tituluojamas mažąja Jūros švente. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kultūros ir meno tarybos posėdyje trečiadienį svarstė, kam perskirstyti 7,2 tūkst. eurų, kuriuos kaip dalinį finansavimą buvo gavusi Laivų paradą organizuojanti viešoji įstaiga „Klaipėdos publika“. Ji šių pinigų atsisakė, nes nusprendė šiemet parado neorganizuoti.

„Laivų paradas visada vykdavo gegužę, nes jis yra aktyvaus laivybos sezono pradžia. Jau pernai jį dėl pandeminės situacijos nukėlėme į rudenį. Šiemet gegužę vėl negalėjome organizuoti, nes buvo karantinas. Galvojome, kad Laivų paradą surengsime rugsėjo 19 dieną, bet Klaipėdoje tokia bloga koronaviruso situacija, kad planų tiesiog atsisakėme, nes nenorime prisidėti prie dar didesnio sergamumo. Be to, norisi išsaugoti ir idėją, kad Laivų paradas yra navigacijos sezono pradžia, o ne pabaiga“, – paaiškino viešosios įstaigos „Klaipėdos publika“ vadovas Petras Jucius.

Anot jo, saugiai suorganizuoti Laivų paradą šį rudenį būtų buvę labai sudėtinga. „Didžiausias žmonių susibūrimas būna vakare Kruizinių laivų terminale stebėti naktinį laivų paradą. Tos krantinės yra tik keli šimtai metrų, tad tiesiog būtų neįmanoma užtikrinti, kad žmonės laikytųsi saugių atstumų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nuomone, masiniai renginiai dabar tikrai yra nepageidaujami, todėl ir nusprendėme šiemet su Laivų paradu padaryti pertrauką“, – teigė P. Jucius.

Tačiau jis vylėsi, jog kitų metų gegužę tradiciškai Laivų paradą pavyks surengti. „Vėl teiksime paraišką Klaipėdos savivaldybei gauti dalinį finansavimą, nes jis yra labai didelė pagalba. Gal iki gegužės į gerąją pusę pasikeis ir pandeminė situacija. Tad esame optimistai ir tikimės, kad vėl visus galėsime pakviesti į Laivų paradą“, – vylėsi P. Jucius.


  2021-09-29

  5 komentarai “Juodąja zona tapusios Klaipėdos auka – Laivų paradas”

  1. AvatarSimona (IP: 188.69.213.140)

   Nėbėra Jūros šventės komandos, nebera ir laivų parado

  2. AvatarJedzė (IP: 86.100.58.98)

   O kaip kitaip! Juk kitaip nebebus tokia,, juoda” ta zona, jei žmonės pasilinksmins. Reikia kažkaip parodyt kad visi serga. 😂

  3. AvatarT (IP: 88.119.193.25)

   Ryškiai ne Grubliausku renginys. Juokdariai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt