P0

Miestas

Švyturio likimas klaipėdiečiams neįdomus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-09-29


Nuo rugpjūčio 17 d. vykstančioje Klaipėdos mero potvarkiu paskelbtoje apklausoje dėl uostamiesčio švyturio atvėrimo visuomenei iki šiol sudalyvavo tik 263 klaipėdiečiai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apklausą, kurioje miestiečių klausiama, ar jie pritaria, kad Klaipėdos švyturys būtų atvertas visuomenei ištisus metus, meras paskelbė po to, kai šį pavasarį iš Susisiekimo ministerija informavo, jog patikėjimo teise valstybei priklausantį švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija sutinka jį perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei, tačiau tam ėmė prieštarauti šalia įsikūrusi AB „Klaipėdos nafta“, gaisrininkai.

Dabar užkopti į uostamiesčio švyturį I Melnragėje paprastai galima vieną kartą metuose – trečiąjį rugpjūčio savaitgalį minimą pasaulinę Švyturių dieną. Ši galimybė kasmet sudomina daugybę žmonių, pageidaujančių patekti į svarbų navigacijos objektą uosto teritorijoje. Įveikus beveik 200 laiptelių, jiems atsiveria galimybė iš 40 metrų aukščio pažvelgti į išskirtinį kraštovaizdį.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų balsas yra patariamojo pobūdžio, o savivaldybės taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.

Teisę dalyvauti apklausoje turi vyresni nei 18 metų asmenys, savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Klaipėdoje arba kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą savivaldybėje.

Apklausa dėl švyturio atvėrimo baigsis šį sekmadienį, spalio 3-iąją (imtinai). Ji vykdoma dviem būdais – elektroniniu ir rašytiniu. Gyventojai, savo nuomonę norintys išreikšti paprasta rašytine forma, tai padaryti gali Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriuje (Liepų g. 11, I a., 116 kab.) įstaigos darbo valandomis. Elektroniniu būdu į apklausą nukreipiama per oficialią Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainę pasirinkus nuorodą https://www.klaipeda.lt/apklausa. Norėdami atsakyti į apklausos klausimą, savo tapatybę klaipėdiečiai turi identifikuoti per elektroninių valdžios vartų svetainę.


  2021-09-29

  Vienas komentaras apie “Švyturio likimas klaipėdiečiams neįdomus”

  1. Avatar. (IP: 195.182.76.3)

   Na tikrai juokinga mero klausimas visuomenei . Lai jis savo žmonos paklausia ar ji atvertų visuomenei savo namų duris. Klausimas ne korektiškas, o populistinis nuo pradžios iki pabaigos. Visuomenė tai suprasdama ir nesureagavo . Šalia naftos bačkų dar laužus pradėkime kūrenti dėl populizmo, kad šilčiau būtų .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt