P0

Kultūra

„Arlekine“ – net du kino filmų festivaliai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-01


Klaipėdoje, Kultūros fabrike, įsikūręs kino teatras „Arlekinoas“ praneša, kad spalį pasitinka su dviem kino filmų festivaliais.

Spalio 5-10 dienomis žiūrovai kviečiami į kino programos „Lokys, liūtas ir šakelė“ bei Vilniaus dokumentinių filmų festivalio atrinktas geriausias kino juostas, pelniusias žiūrovų, kritikų liaupses ir apdovanojimus.

„Lokys, liūtas ir šakelė“ – tai kino programa, kurioje bus rodomi filmai iš Venecijos kino festivalio, liepą įvykusio Kanų kino festivalio ir pavasarinės Berlinalės. Vilniaus dokumentinių filmų festivalis – seniausias toks tarptautinis renginys Baltijos šalyse. Jo programą sudaro kūrybinės dokumentikos darbai. „Arlekino“ žiūrovai galės išvysti penkis šio festivalio filmus.

Kino programos „Lokys, liūtas ir šakelė“  filmai:

„Paryžius. 13-asis rajonas“ – auksinė palmės šakelė, rež. Jacques Audiard

Juodai baltame ekrane stebima, kaip trys merginos ir vaikinas perrašo šiuolaikinės meilės apibrėžimą. Žiūrėkite spalio 5 d., 19 val.

„Paskutiniai ir pirmi žmonės“. Rež. Jóhann Jóhannsson

Tildos Swinton skaitoma utopinė istorija, brutalios skulptūros iš buv. Jugoslavijos ir kino kompozitoriaus Jóhanno Jóhannssono muzika. Pristatytas 2020 m. Berlinalėje, pagaliau filmas sulaukė savo valandos didžiajame ekrane Lietuvoje. Žiūrėkite spalio  5 d. 21 val.

„Titanė“ – auksinė palmės šakelė, rež. Julia Ducournau

Tik antrą kartą Kanų istorijoje pagrindinį prizą laimėjo moteris. „Titanė“ pasakoja jaunos merginos, kurios galvoje įmontuota titano plokštelė, istoriją. Įsivėlusi į nusikaltimus ji priversta slapstytis, o tai daro apsimetusi seniai dingusiu vaikinu. Žiūrėkite spalio 6 d. 20 val.

„Lux Aeterna“. Rež. Gasparas Noé

Psichodelinė juosta, kurią užsakė mados namai „Saint Laurent“. Prancūzų aktorės Charlotte Gainsbourg ir Béatrice Dalle jame įkūnija pačios save. Žiūrėkite spalio 7 d. 19 val.

„Drive my car“. Aukščiausias kritikų įvertinimas ir „Fipresci“ prizas bei „Auksinė šakelė“ už scenarijų. Rež. Ryusuke Hamaguchi 

Pagal lietuvių pamėgto autoriaus Haruki Murakami to paties pavadinimo apsakymą pastatytas filmas pasakoja apie teatro aktoriaus gyvenimą prieš ir po žmonos mirties. Žiūrėkite spalio 7 d. 20 val.

„Charlotte apie Jane“. Rež. Charlotte Gainsbourg

Šiltoje ir jautrioje dokumentikoje Charlotte atgręžia kamerą į savo garsiąją mamą, prancūzų muzikos atlikėją Jane Birkin, pakviesdama ją, o kartu ir žiūrovus, leistis į intymią kelionę, kurioje dvi talentingos moterys atsiveria ne tik publikai, bet ir viena kitai. Žiūrėkite spalio 9 d. 16 val.

„Viskas praėjo gerai“. Rež. François Ozonas

Įspūdingas aktorės Sophie Marceau vaidmuo – ji vaidina dukrą, kuriai tėvas po insulto paveda pasirūpinti eutanazijos procedūra Šveicarijoje. Žiūrėkite spalio 10 d. 16 val.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio filmai

„Raganos iš rytų“. Rež. Julien Faraut.

„Šis filmas galėtų būti šių metų festivalio vizitinė kortelė“ – taip sako viena iš VDFF festivalio programos sudarytojų V. Levickaitė. Tai įtraukiantis, estetinis, intelektualinis ir emocijas teikiantis filmas apie herojišką medvilnės fabriko darbuotojų gyvenimo kelionę – nuo sporto būrelio po darbo iki olimpinės šlovės. Žiūrėkite spalio 8 d. 19 val.

„Tranzistorių seserys“. Rež. Lisa Rovner

Tai pasakojimas apie elektroninės muzikos vėliavnešes: Delia Derbyshire, Daphne Oram, Bebe Barron, Pauline Oliveros ir lietuvių kilmės Clara Rockmore. Jos tikros maištininkės ir atradėjos, tačiau filmas atskleidžia sudėtingą moterų emancipacijos kovą Vakarų kultūroje. Žiūrėkite spalio 9 d. 18 val.

„Kruvina nosis, vėjas kišenėse“. Rež. Billas ir Turneris Rossai

Juostoje filmuojamas baras Las Vegaso užkampyje, kuris skaičiuoja paskutines dienas. Tai filmas apie besikeičiančią realybę ir nenorinčius su tuo susitaikyti. Apie žmonių ryšius ir draugystę. Net jeigu iš pirmo žvilgsnio ir atrodo, kad tuos žmones sieja tik alkoholis. Žiūrėkite spalio 9 d. 20 val.

„Nostalgija šviesai“. Rež. Patricio Guzmánas.

Čia iškalbingai susilieja dvi istorijos. Apie astronomus, kurie Atakamos dykumoje stebi dangų ir bando įminti žmonijos atsiradimo mįsles, bei apie moteris, kurios observatorijos papėdėje, bekraštėse dykumos platybėse, ieško mylimų žmonių, diktatoriaus Pinocheto valdymo laikais nužudytų netoliese veikusiame kalėjime, palaikų. Kas bendro tarp šių žmonių ir istorijų? Žiūrėkite spalio 10 d. 18 val.

„Lošimai, dievai ir LSD“. Rež. Peteris Mettleris.

Tai sapniška kelionė po Kanadą, Šveicariją ir Indiją. Jos metu režisierius fiksuoja laimės paieškas ir praiškas (nuo lošimų ir sekso iki religijos ir narkotikų). Žiūrėkite spalio 10 d. 20 val.


  2021-10-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt