P0

Nuomonės

Kada Aurelijaus Verygos žodis „po dvylikos” (3)

Rytas Staselis
2021-10-06


Opozicijoje veikianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) blaškosi dėl dėmesio trūkumo. Tiksliau jos lyderis. Prieš beveik metus dėl tos pačios priežasties pasitraukęs iš Seimo, Ramūnas Karbauskis šiandien siūlo keisti Seimo statutą ir įteisinti visuomeninę organizaciją – šešėlinį ministrų kabinetą, kurį yra suformavusi LVŽS, turinti parlamente viso labo kiek daugiau nei tris dešimtis balsų. Ponas Karbauskis tikisi, kad tada jo patrepsėjimai koja iš Naisių turės daugiau svorio, o ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nuo kiekvieno treptelėjimo bus ištikta apopleksijos ir visiško nuolankumo.

Ponas Veryga dabar ragina Vyriausybę kuo greičiau įvesti dar vieną karantiną, kai prieš metus, per rinkimų kampaniją, to atsisakė, nors pandemijos padėtis Lietuvoje (juk nebuvo skiepų!) buvo gal net prastesnė už dabartinę. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tačiau p. Karbauskio ir jos artimiausių bendražygių – Agnės Širinskienės ir Aurelijaus Verygos trumpa atmintis. Nors žiniasklaida prisimena, kaip noriai buvęs LVŽS vienas lyderių ir tuometinis premjeras Saulius Skvernelis prieš porą metų kartu su tuo pačiu p. Veryga „skubėdavo” į Seimą kviesti tuometinės opozicijos (kuri yra dabar valdančioji koalicija). Kaip šauksi, taip atsilieps: LVŽS dabar jaučiasi valdančiųjų ignoruojama, nors turi stačiai genialių siūlymų, kaip valdyti valstybę.

Ponas Veryga dabar ragina Vyriausybę kuo greičiau įvesti dar vieną karantiną, kai prieš metus, per rinkimų kampaniją, to atsisakė, nors pandemijos padėtis Lietuvoje (juk nebuvo skiepų!) buvo gal net prastesnė už dabartinę. Dabar bent jau žinoma, kas COVID-19 serga labiausiai ir kodėl. Kas dažniausiai miršta ir mirs artimiausioje ateityje nuo infekcijos komplikacijų.

O prieš metus p. Veryga žinojo, kad prieš rinkimus nereikia jokio karantino. Kuo mažiau suvaržymų, tuo tiesesnis kelias LVŽS į Seimą. Galų gale neišdegė.

Nors, kaip sakoma, p. Verygos žodis turėtų būti po dvylikos. Grįžčiau dar anksčiau, kada p. Veryga atvirai kaltino Lietuvos medikus, kad šie užvežė COVID-19 iš slidinėjimo kurortų ir paaiškėjo, kad medicinos darbuotojams pandemijos akivaizdoje trūksta visur ir visko. Tąsyk, nors ir sulaukė kritikos, tačiau patyrė, kad mūsų visuomenė yra gana atlaidi dėl globaliu mastu susiklosčiusių aplinkybių, kada apsaugos priemonių visame pasaulyje ieškojo ne tik Lietuva, bet ir kitos, finansiškai galingesnės valstybės. Perpirkinėjo įsigytas apsaugos medikams priemones, draudė eksportą. Štai kada įvyko didysis p. Verygos pasižymėjimas svarbiame sveikatos apsaugos ministro poste. O ne karantino klausimais, kuriais jis žongliruoja dabar.

Ir kad Lietuvoje maždaug tuo metu vis dėlto buvo pradėtas gaminti tąsyk deficitinis dezinfekcinis skystis, prireikė premjero patarėjo Skirmanto Malinausko politinio demaršo. Pono Malinausko atsistatydinimas vietoje p. Verygos išminties. Tiksliau – neišminties.

Nesu šimtaprocentinis fanas to, kaip pandemijos akivaizdoje tvarkosi dabartinė valdžia. Kai kurie jos veiksmai kelia nuostabą. Dabartiniai valdžios žmonės lygiai taip pat pasimetę, blaškosi ir neretai visiškai nesuvokia, ko griebtis.

Lengva buvo įvardyti, kad COVID-19 pandemija šiemet rudeniop pavirto „nepasiskiepijusių pandemija”. Tačiau reikalai dėl kitokio apibrėžimo netapo geresni.

Dabar randasi iniciatyvos mokėti ignoruojantiems vakcinas po 100 eurų. O kodėl ne po 50 ar 200? Lietuva yra tokia turtinga, kaip kai kurios JAV valstijos, mėginusios suminkštinti antivakserių širdis 100 USD išmokomis?


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-10-06

  3 komentarai “Kada Aurelijaus Verygos žodis „po dvylikos””

  1. Avatar.... (IP: 90.131.42.179)

   Taip , seniai niekam neįdomi . Jokio pasitikėjimo.

  2. AvatarMArijus (IP: 86.100.68.252)

   Manau, kad praleido progą Rytas patylėti. Atrodo kad koks jis medicinos ekspertas būtų… Per tokius “žurnalistus” paskui pasitikėjimas žiniasklaida tesiekia 26 proc.

  3. AvatarFM (IP: 78.61.173.254)

   Kada Ryto Staselio nuomonė iš vis niekam neįdomi

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt