P0

Švietimas

Uosto direkcija – Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondo globėja

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-06


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, reikšdama palaikymą Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondui, tapo jo globėja.

Iš kairės: Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas, Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondo valdybos pirmininkas AB „Limarko” laivininkystės kompanija generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris, Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis.

„Tikimės, kad fondas taps svarbia inovacijų ekosistemos dalimi bei stiprins verslo ir mokslo bendradarbiavimą, telks kompetencijas ir augins infrastruktūrą, reikalingą plečiant inovatyvias technologijas ir paslaugas jūrinės energetikos, uostų veiklos ir laivybos, biotechnologijų ir kituose mėlynosios ekonomikos sektoriuose. Džiaugiamės tapę šio fondo globėjais ir tikime, kad jis augs ir klestės“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Idėja sukurti pasaulinėje praktikoje patvirtintą verslo paramos modelį, skirtą aukštajam mokslui finansuoti bei remti akademinėje ir verslo bendruomenėje svarstyta ne vienerius metus. Jo užduotis – kurti Klaipėdos universiteto finansinio palaikymo platformą, skatinančią mokslo pažangą, aukštąsias technologijas ir didinti universiteto konkurencingumą. Fondui skirta parama bus naudojama pažangiausiems moksliniams tyrimams ir projektams, talentingiausiems dėstytojams palaikyti ir pritraukti bei gabiausiems studentams skatinti.

Švietimo vidus

„Uosto partnerystė Universitetui labai reikšminga. Esame bendraminčiai ir bendražygiai Lietuvoje įgyvendinant mėlynosios ekonomikos, žaliojo kurso iššūkius, ieškant naujų idėjų ir inovatyvių sprendimų regiono verslui, mokslui bei socialinei aplinkai. Šis ryšys mums svarbus ir Europos universiteto EU-CONEXUS kontekste: visi junginio partneriai – miestų – uostų universitetai, plėtojantys įvairiapusius jūrinius tyrimus“, – teigia universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Klaipėdos universiteto ateities paramos fondas yra įsteigtas Klaipėdos universiteto ir verslo įmonių iniciatyva. Šis fondas išimtinai veikia Klaipėdos universiteto naudai. Fondo veiklos tiksluose taip pat yra siekiai kurti ir remti naujas bei verslui ir bendruomenei aktualias studijų programas, mokymus.

„Didžiuojamės tuo, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija tapo šio fondo globėja ir atvirai deklaruoja palaikymą jam. Tikiu, kad šios valstybės įmonės buvimas fondo globėja prisidės prie spartesnio fondo augimo ir uosto įmonių susitelkimo mokslo labui“, – teigia Klaipėdos universiteto Ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis.


  2021-10-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt