P0

Verslas

VMG grupė Latvijoje planuoja įgyvendinti medienos drožlių plokštės gamyklos projektą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-07


Privatiems investuotojams Latvijoje, Jekabpilio mieste, planuojant įgyvendinti 190 mln. eurų vertės medienos drožlių plokštės gamyklos projektą, statybas vykdyti ir gamyklos operatore tapti gali tarptautinė investicinė VMG grupė. Kompanija projekto įgyvendinimo klausimus ketvirtadienį aptarė su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu.

Jekabpilis yra įsikūręs Latvijos pietryčiuose, pusiaukelėje tarp Rygos ir Daugpilio. Šiame mieste iki 2023 metų privačių investuotojų lėšomis planuojama pastatyti maždaug 190 mln. eurų vertės medienos drožlių plokštės gamyklą.

„Su Latvijos premjeru aptarėme valstybės įsipareigojimų dėl infrastruktūros iki sklypo įrengimo, pagalbos investuojant, darbo vietų, aplinkosauginius ir kitus klausimus“, – pranešime cituojamas VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Egidijus Mockus

Pasak jo, daugiau detalių apie projektą grupė pateikti negalinti, kadangi dar nėra pasirašyta preliminari bendradarbiavimo sutartis.

Praėjusiais metais Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėjo veikti viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklų. VMG grupė į ją investavo 146 mln. eurų ir sukūrė 140 naujų darbo vietų. Pasak vienintelio VMG grupės akcininko Sigito Paulausko, tokios investicijos leidžia vienam darbuotojui per metus pagaminti produkcijos už 500 tūkst. eurų. Tai užtikrina gaminamos produkcijos konkurencingumą tarptautinėje rinkoje.

Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Kompanija Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.


  2021-10-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt