P0

Uostas ir jūra

Lietuvos žvejai galės sugauti daugiau strimelių ir šprotų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-12


Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje susitarta dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje 2022 metais. Lietuvai tenkančios bendros pelaginių žuvų – strimelių, šprotų – žvejybos galimybės bus didesnė nei praėjusiais metais.

Kitąmet, kaip ir siūlė Europos Komisija, bus visiškai uždrausta verslinė menkių bei lašišų žvejyba. Nustatomos tik neišvengiamos priegaudos kvotos ir papildomos išteklių išsaugojimo priemonės.

Mėgėjiška lašišų žvejyba bus leidžiama visoje Baltijos jūroje visus metus, tačiau griežtai laikantis numatytų sąlygų, kurios leidžia žvejui per dieną sugauti vieną įveistą lašišą.

Europos Komisija, siekdama atkurti išteklius, siūlė kitąmet drausti verslinę tikslinę menkių bei lašišų žvejybą Baltijos jūroje, taip pat perpus mažinti strimelių kvotą, o šprotų leisti sužvejoti tiek pat, kiek šiemet. Mėgėjiška lašišų ir menkių žvejyba taip pat būtų buvusi smarkiai ribojama.

„Remiame Baltijos jūros baseino tvarumo tikslus, todėl svarbu, kad nustatytos kvotos remtųsi mokslininkų rekomendacijomis. Ilgose derybose pavyko susitarti dėl nuosaikesnio, nei siūlė Europos Komisija, centrinių strimelių kvotos mažinimo ir šprotų žvejybos galimybių padidinimo 13 procentų Tačiau raginame Europos Komisiją atkreipti dėmesį į Rusijos veiksmus Baltijos jūroje. Šios šalies žvejai tebežvejoja rytines menkes ir menkina mūsų tvarumo pastangas. Turime siekti dialogo ir užtikrinti tinkamą Baltijos jūros išteklių valdymą“, –pranešime cituojamas žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.


  2021-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt