P0

Uostas ir jūra

Diskutavo apie geopolitinės situacijos įtaką uostui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-18


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija surengė diskusiją apie iššūkius ir sprendimus dėl geopolitinės situacijos bei ekonominių sankcijų ir apie naujų rinkų galimybe. Joje dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos banko ir jūrinio verslo atstovai.

„Paaštrėjusi geopolitinė situacija bei Europos Sąjungos ir JAV sankcijos Baltarusijai, Kinijos klausimas neišvengiamai liečia verslo sektorių, ypač uostinę veiklą, transporto sritį. Manome, kad tikslinga sukviesti vyriausybės, valstybės institucijų ir verslo sektorių atstovus prie bendro stalo ir aptarti galimybes atsparumui didinti, juolab kad tokio susitikimo lūkestį išsakė tarptautinių laivybos įmonių atstovai, su kuriais neseniai buvome susitikę Uosto direkcijoje“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Praėjusį penktadienį surengtos spaudos konferencijos metu Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vaidotas Šileika minėjo, jog tuo atveju jei Klaipėdos uostas neteks baltarusiškų krovinių, krovos apimtys gali sumažėti iki 10 mln. tonų per metus. Dėl Kinijos veiksmų konteinerių Klaipėdoje, anot asociacijos, gali sumažėti 30-50 proc.


  2021-10-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt