P0

Politika

Testuotis nuo COVID-19 – už savo arba darbdavio pinigus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-19


Antradienį Seimas pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis nustatė, kad darbuotojų testavimas dėl COVID-19 nebebus finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis.

„Lietuva siūlo skiepytis nemokamai už Lietuvos pinigus. Kita alternatyva, jei nenori skiepytis, būk geras, susimokėk už testą. Ir tai yra kiekvieno asmens apsisprendimas. Čia nėra jokios prievartos, dar daugiau, sakyčiau, tai yra paskata skiepytis“, – už projektą pasisakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.

Įstatyme nustatyta, kad darbuotojų, dirbančių ar vykdančių veiklą, kuriose būtina sąlyga yra būti pasiskiepijus ar periodiškai tikrintis, ar nesergama užkrečiamąja liga, yra finansuojami nebe valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia – darbdavio lėšomis. Numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės:

1) kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas – tokiu atveju darbuotojas negali būti atsakingas už tai, kad nesiskiepija (tai nėra jo sprendimas, nes nėra laisvo pasirinkimo tarp galimybės skiepytis ir tikrintis sveikatą) ir patirti išlaidų dėl valstybės įpareigojimo tikrintis sveikatą vykdymo;

2) kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų – tokiu atveju darbuotojas taip pat negali būti laikomas atsakingu dėl nesiskiepijimo.

Pataisos priimtos už balsavus 65, prieš dviem, susilaikius trims Seimo nariams (balsavimui registravosi 71 Seimo narys).

Nauji reikalavimai įsigalios gruodžio 1 d.


  2021-10-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt