Žinia iš Vilniaus: buvęs komisariatas teismu nebevirs (9)

Miestas, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-10-21

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas su darbo vizitu lankėsi Susisiekimo ir Teisingumo ministerijose. Anot savivaldybės pranešimo, vizito metu aptarti Klaipėdai svarbūs infrastruktūrinių projektų įgyvendinimo ir kiti klausimai, tarp kurių – ir į pradinį tašką grįžtantis buvusio policijos pastato Jūros g. likimas.

Vyriausybė nusprendė, kad Teisingumo ministerijai šis pastatas netinkamas, tad statinys grįžta Turto banko dispozicijon. „Oro grupės” nuotr.

Su Susisiekimo ministerijos atstovais meras aptarė Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcijos finansavimo perspektyvas. Šiuo metu laukiama sutarties su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašymo. Pagal šią sutartį Baltijos pr. rekonstrukcijai dar šiais metais turėtų būti numatyta 1,5 mln. eurų, tokia pačia suma ketinama prisidėti prie projekto įgyvendinimo ir ateinančiais metais.

„Vienas pagrindinių vizito tikslų ministerijoje ir buvo sutarties pasirašymo su uostu aspektai bei operatyvumas, nes metai baigiasi, o sutarties dar neturime. Tačiau šiandien išgirdome patikinimą, kad uosto strateginis veiklos planas, kuriame ir numatomas finansinis prisidėjimas, iki kitos savaitės vidurio turėtų būti patvirtintas ministro parašu. Tai iš karto atvers galimybes miestui ir uostui pasirašyti sutartį su jau  aptartomis proporcijomis. Kalbėdami apie tai, kaip efektyviau ir greičiau užbaigti Baltijos pr. sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. estakados statybų etapą, tuo pat metu su ministerija žvelgiame ir į perspektyvą – Baltijos pr. ir Taikos pr. sankryžos sutvarkymą, kokį scenarijų rinktis šio projekto įgyvendinimui. Šiuo atveju su ministerija taip pat esame pasiruošę dalykinei diskusijai“, – pranešime cituojamas V. Grubliauskas.

Anot mero, kalbant apie miesto ir uosto santykius, finansinis prisidėjimas prie miestui ir uostui reikalingų infrastruktūros objektų numatomas ir tolimesniame etape, 2023-2024 metais, tačiau su „tam tikra žvaigždute“. Pasak V. Grubliausko, tai priminimas, kad šiuo laiku jau turėtų spręstis ir uosto statuso keitimo klausimas – iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę.

„Šiame kontekste buvo džiugu girdėti pakankamai pozityvią poziciją dėl miesto galimybių dalyvauti uosto valdyme. Ministerija apie tai linkusi kalbėti dalykiškai ir ieškoti sprendimų“, – sakė V. Grubliauskas.

Susitikime taip pat akcentuota, kad būtina kuo greičiau pasiekti susitarimą su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir perimti bei įjungti šviesoforus Pajūrio gatvėje, kurie buvo įrengti rekonstrukcijos metu, tačiau kol kas nėra naudojami. Šviesoforų perėmimo klausimas stringa dėl Kelių direkcijos ir darbus atlikusio rangovo diskusijų dėl rekonstrukcijos metu panaudotos asfalto dangos.

„Susitikime nuotoliniu būdu dalyvavo ir Kelių direkcijos atstovai. Sutarta, kad ateinančią savaitę Kelių direkcija turėtų pateikti siūlymą dėl šviesoforų eksploatavimo. Nepaisant kiek truks Kelių direkcijos diskusija su rangovais, šviesoforai turi veikti. Tikiuosi, kad Kelių direkcija į situaciją pažvelgs lanksčiai ir šviesoforai galės būti įjungti pačiu artimiausiu metu“, – teigia meras.

Susisiekimo ministerijoje aptartos ir Klaipėdos švyturio, esančio Burių gatvėje, perspektyvos.

„Sutarėme su ministerija dėl bendros principinės pozicijos. Mūsų siekis – atverti švyturį visuomenei, bet nestrigti šiame etape dėl būsimo turto savininko ar kitų eksploatacinių dalykų. Šiuo metu Susisiekimo ministerija ieško priemonių, kaip būtų galima užtikrinti reikiamą saugumą, kad švyturys galėtų būti atvertas. Matant priemones būtų galima apsispręsti dėl idėjos įgyvendinimo. Tikiu, kad rasime sprendimą“, – sako meras.

Susitikime su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska meras akcentavo būtinybę kuo greičiau išspręsti pastato Jūros g. 1 panaudojimo klausimą. Pastatas, kuriame iki 2015 m. veikė Vyriausiasis policijos komisariatas, nebuvo perduotas miestui, statinį planuota pritaikyti teismų veiklai.

„Išaiškėjo, kad Jūros g. 1 esančio pastato klausimas grįžta į pradinį tašką. Vyriausybėje priimtas sprendimas, kad Teisingumo ministerijai šis pastatas netinkamas, tad statinys grįžta Turto banko dispozicijon, nors realiai per visą tą laiką niekur iš ten ir nebuvo iškeliavęs. Tačiau šiandien vėl kyla klausimas, ką daryti su šiuo turtu. Manau, vėl bus reikalinga operatyviai grįžti į diskusijos lauką tiek su menininkų bendruomene, tiek su politikais ir pasitikrinti, kokios mūsų ambicijos šiandien. Jei mes ambicijų nepareikšime, šis pastatas vėl bus teikiamas aukcionui ir lauks savojo pirkėjo“, – sako meras.

Teisingumo ministerija šiuo metu teismo rūmus jau planuoja sklype Kauno gatvėje, greta dabartinio Vyriausiojo policijos komisariato. Čia numatomos naujos statybos. Anot mero, viena vertus, džiugina, jog bus įgyvendinamas projektas, tačiau susitikime akcentuota, kad miestui labai svarbu, jog kartu būtų išspręstas ir infrastruktūros klausimas – daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės statyba.

Žymos: | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Žinia iš Vilniaus: buvęs komisariatas teismu nebevirs”: 9

 1. Gražu pažiūrėti, parašė:

  kaip į istorinius pastatus žiūrimaVokietijoje.Šimtmečius skaičiuojantys pastatai nuvalyti, suremontuoti, restauruoti puošia miestus ir miestelius, tarnauja visuomenės reikmėms ir džiugina svečių akis. Tai tikras architektūrinis turtas, tik ne pas mus .Valdžiažmogiams tai tik galvos skausmas, pardavimų konkursuose mažai kas dalyvauja, restauravimuose nedaug tenubyra, visai kitas reikalas naujų betoninių monstrų statyba.Ten žarstomi milijonai, konkursų dalyviai pešasi kas arčiau prieis prie organizatorių, ir visiems gerai , išskyrus miestus ir jų gyventojus.

 2. Inni parašė:

  Jauni klaipėdiečiai palieka Klaipėdą, nes neatranda vietos reikštis, trūksta kultūros, pasirinkite teisingai – atiduokite istorinį buvusį policijos pastatą jaunajai kartai kurti naujas istorijas.

 3. Anonimas parašė:

  Kultūros fabrikas – menininkams, paštas -menininkams, policijos komisariatas -menininkams. Žodžiu, viskas menui.

 4. Geros žinios parašė:

  teismo pastatas tai iš esmės biurų patalpos su daug didelių kambarių teismo posėdžiams ir su savo spec. patalpomis. Tokiam pastatui būtina šiuolaikinė vėdinimo, šildymo kondicionavimo sistema – vamzdynai, kanalai kurie iš esmės sunaikintų kultūros vertybę. Gaila , kad tam suvokti reikėjo kelių metų. Bet džiugu, kad susivokta neišgriovus. Kuo greičiau pardavus verslui su sąlyga , kad pirmas aukštas būtų laisvai prieinamas ir naudojamas viešai paskirčiai, visuomenės poreikiams 3-4 metai ir pastatas blizgėtų ir miesto biudžetui tai nieko nekainuotų, bet naudotis visi galėtų. Ir menininkai, jei to nusipelnė.

 5. Sėkmės parašė:

  Dėl teismo arba policijos pastato, dėkui kai kuriems menininkams ir tuo pačiu merui. Dabar galės A. Grubliauskas tesėti pažadus, paštas, teismas.

 6. T parašė:

  Eilinį kartą sąvartynas,kur meras nieko negali padaryti, kam tas nevykėlis iš vis reikalingas. Gėda!

 7. Akys parašė:

  Eilinis fiasko. II Nacionalinis stadionas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalis baigėsi įspūdingais pasirodymais

Šeštadienį baigėsi Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Jame pasirodė Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  iš Prancūzijos, Italijos, Šveicarijos, taip pat – ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Politika

Visi Klaipėdos tarybos socdemai panoro į Seimą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Rimantą Taraškevičių įsiutino savivaldybės darbo tempai

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių. Kas ...
2024-06-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This