P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Komisija: sprogimas „Orion Global Pet” įvyko dėl taisyklių nesilaikymo (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-10-22


Valstybinei energetikos reguliavimo tarnybai (VERT) pateiktos tvirtinti išvados dėl pernai gegužę įvykusio sprogimo ir gaisro Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios PET granulių gamintojos „Orion Global Pet” katilinėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Išvadose rašoma, kad sprogimas įvyko biokuro termoalyvos katilo elektrostatiniame filtre susidarius sprogiam mišiniui. Pastarojo susidarymo priežastis – termoalyvos kontūre atsiradęs pratekėjimas.

Biokuro katilo priežiūrą vykdė VšĮ Technikos priežiūros tarnyba. Paskutinis įrenginio patikrinimas buvo atliktas 2020 m. vasario 10 d., vidaus ir išorės apžiūra – 2019 m. rugsėjo 5 d.

Išvadose konstatuojama, kad vadovaujantis personalas nesilaikė instrukcijos reikalavimų, nurodančių, kad pagrindiniuose katilo elementuose aptikus įtrūkimus, išsipūtimus, praleidimus per suvirinimo siūles, tvirtinimo varžtų ar jungčių nutrūkimus, darbuotojai turi nedelsiant sustabdyti ir išjungti katilą.

„Pateikti dokumentai, pakuros ir termoalyvos temperatūrų daviklių parodymai patvirtina, kad darbuotojai degino kurą, esantį pakuros kuro bunkeryje, tuo sudarydami galimybę orui patekti į pakurą ir dūmų kanalus. Apie šiuos veiksmus patvirtina padidėjusi pakuros ir termoalyvos temperatūra. Susimaišęs oras su pratekėjusios katilo termoalyvos garais sudarė sprogų mišinį, kuris sprogo ir sugadino įrangą. Komisija sprendžia, kad nustojus deginti kurą, nepaduodant oro į pakurą, atjungus biokuro katilo termoalyvos sistemą, pradėjus dirbtinai vėsinti termoalyvą ir įjungus dūmų išmetimo sistemą, buvo galima išvengti sprogimo”, – rašoma išvadose.

Anot komisijos, termoalyvos vamzdynas galėjo susidėvėti dėl „neteisingai sudaryto vamzdyno paviršių algoritmo” ir per ilgas, per dažnas, per didelio greičio prapūtimas galėjo pažeisti vamzdyno paviršių.

Konstatuota, kad avarinio stabdymo ir aušinimo sistemos buvo prižiūrimos netinkamai.

Taip pat buvo nustatyta, kad nė vienas darbuotojas, išskyrus atsakingą už šilumos ir dujų ūkį, neturi energetikos darbuotojo pažymėjimo, t. y. nėra tinkamai atestuotas. O operatyvinis žurnalas buvo pildomas nenuosekliai, jame fiksuoti ne visi įvykiai, atlikti darbai, nebuvo atsakingų asmenų parašų.

Ar pritarti tokioms išvadoms, VERT spręs kitą savaitę.


  2021-10-22

  2 komentarai “Komisija: sprogimas „Orion Global Pet” įvyko dėl taisyklių nesilaikymo”

  1. AvatarPetka (IP: 84.46.187.105)

   Galėjo būti nušluota nuo žemės paviršiaus šita amerikonų irštva.

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.208.180)

    Šiaip tai čia visai ne amerikinių. Prieš rašant reiktų pasidomėti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt