P0

Regionas

Teismas: Pajūrio regioniniame parke sodybos nebuvo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-22


Klaipėdos rajono teismas, išnagrinėjęs viešąjį interesą ginančios prokuratūros pareiškimą, priėmė naują sprendimą civilinėje byloje dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, siekiant atkurti sodybą Pajūrio regioninio parko teritorijoje. Šiuo sprendimu teismas atmetė vienos Klaipėdos bendrovės pareiškimą, kuriuo buvo siekiama nustatyti, kad bendrovei šiuo metu priklausančiame žemės sklype Karklės kaime buvo sodyba.

Astos Vainorės nuotr.

Minėta byla pagal uostamiesčio bendrovės pareiškimą dar 2014 m. buvo išnagrinėta Klaipėdos rajono apylinkės teisme ir, remiantis 2013 m. atliktais archeologiniais tyrimais, konstatuota, kad 10 ha žemės sklype, esančiame Karklės kaime, buvo sodyba. Tąkart buvo nustatytas juridinę reikšmę turintis faktas, suteikiantis minėtajai bendrovei teisę atstatyti ten kadaise buvusios sodybos statinius.

2018 metų sausį Kultūros paveldo departamentas informavo Pajūrio regioninio parko direkciją dėl galimo archeologinių tyrimų duomenų klastojimo, neadekvataus tyrimų rezultatų vertinimo. Regioninio parko direkcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama pradėti tyrimą ir kreiptis į teismą dėl proceso atnaujinimo jau išnagrinėtoje civilinėje byloje. Pagal Lietuvos teisės aktus atkurti sodybą valstybės saugomose teritorijose galima tik vietoje buvusios sodybos.

2018 metų vasarį generalinis prokuroras kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus su prašymu atnaujinti procesą minėtoje civilinėje byloje.

Teismas šių metų spalio mėnesį priėmė naują sprendimą – atmetė uždarosios akcinės bendrovės pareiškimą dėl juridinio fakto nustatymo.

„Atvira Klaipėda” rašė, jog dėl to teismas leido bendrovės atstovams kreiptis net į Vokietijos archyvą, tačiau ar jame rasti duomenys padėjo priimti minėtą sprendimą, prokuratūros pranešime nedetalizuojama.

Be to, šis sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui.


  2021-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt