P0

Fotoreportažai, Miestas

Ilgasis savaitgalis pakoregavo kapinių lankymo tradicijas (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-11-01


Net keturi laisvadieniai iš eilės, supuolę šiais metais, leido klaipėdiečiams be automobilių spūsčių ir grūdimosi viešajame transporte aplankyti artimųjų kapus, kurie tradiciškai gausiausiai yra lankomi Visų Šventųjų, lapkričio 1-ąją dieną.

Pirmadienį pirmoje dienos pusėje daugeliui gėlių pardavėjų prie Lėbartų kapinių teko nuobodžiauti. Palmiros Mart nuotr.

Saulėtą pirmadienį didžiausiose uostamiesčio Lėbartų kapinėse bent jau pirmoje dienos pusėje kapus lankančiųjų buvo palyginti nedaug. Kad dauguma klaipėdiečių šią priedermę jau buvo atlikę, buvo galima spręsti ne tik pagal ant daugelio kapų jau sudegusias žvakes ir vis dar nenuvytusias gėles, bet tai patvirtino ir moterys, prie kapinių prekiaujančios gėlėmis. Pasak jų, sekmadienį ir žmonių, ir automobilių buvo kur kas daugiau, tuo metu šeštadienį masinio kapų lankymo dar nebuvo.

Tuoj po vidurdienio automobilių spūsčių prie įvažiavo į kapines irgi nepastebėta, šiek tiek daugiau jų buvo nuo Ketvergių pusės, tačiau stovėjimo aikštelėse, keičiantis transporto srautams, buvo galima nesunkiai rasti laisvų vietų.

Pirmyn atgal gana dažnai zujantys ir ilgiejji, ir mažieji autobusai irgi buvo apytuščiai, tad daug darbo neturėjo ir policijos pareigūnai – dalis jų, akivaizdu, nuobodžiavo.

Nuobodžiauti teko ir iš visų pusių kapines aplipusiems gėlių ir kapų žvakių pardavėjams, kurių, panašu, buvo gerokai daugiau nei pirkėjų. Prekeiviams liko tikėtis, jog pastarųjų padaugės antroje dienos pusėje.

Nuo seno lietuviai kapines lanko ir per Vėlines, lapkričio 2-ąją, kuri jau antrus metus yra laisvadienis. Kai kurie žmonės mano, jog dvi dienas skirti kapų lankymui yra per didelė prabanga – šiemet socialiniuose tinkluose prieš lapkričio 1-ąją vėl buvo gausiai diskutuojama šia tema.

Palmiros Mart nuotr.

Nesiseka rasti naujos vietos kapinėms

Šiuo metu Lėbartų kapinės jau užima apie 60 ha plotą, o pagal galiojančius teisės aktus vienerioms kapinėms skiriamas plotas negali viršyti 40 hektarų.

Pagal dar 2017 m. Klaipėdos savivaldybės užsakymu bendrovės „Urbanistika“ parengtą kapinių plėtros galimybių studiją Lėbartų kapinėse esamų plotų naujoms kapavietėms užteks tik iki 2022 metų.

Tad Klaipėdos savivaldybė jau keletą metų intensyviai ieško naujos vietos kapinėms, bet kol kas – nesėkmingai, nes nepavyksta susitarti su vietos bendruomenėmis. Naujos kapinės galės atsirasti tik Klaipėdos arba Kretingos rajonų teritorijose, nes mieste laisvo ploto tam nėra.

Šuo metu jau paskelbtas trečias konkursas dar vienai galimybių studijai, kurios tikslas – galimas teritorijas kapinių plėtrai aptarti su bendruomenėmis ir vietos politikais.

Tuo metu šalia Lėbartų kapinių vienu metu statomi net du krematoriumai. Žadama, jog vienas iš jų pradės veikti jau šių metų gruodį.


  2021-11-01

  2 komentarai “Ilgasis savaitgalis pakoregavo kapinių lankymo tradicijas”

  1. AvatarAnonimas (IP: 82.145.222.241)

   Prieš 4 metus savivaldybė reklamavosi pirmoji LT sukūrusi kapinių programėlę. Deja, nuo sukūrimo programa neatnaujinama. Turbūt po kiek laiko bus kuriama nauja programa lėšų įsisavinimui.

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   O kodėl vakare Joniškės kapinės skendėjo tamsoje? Valdžia taupo elektros sąskaita? Seni žmonės galėjo kojas išsisukti, daugelis klaidžiojo nerasdami artimųjų kapų. Kiek gi Klaipėdos valdžia gali tyčiotis?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt