P0

Politikų tribūna

Kas keisis, pakeitus loterijų įstatymus?

Audrius Patrošius
2021-11-04


Loterijų ir lošimų verslo įtaka Lietuvos sporto sistemai keisis iš esmės. Šiandien Seime priėmėme Loterijų ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pakeitimus, remiantis kuriais, šiai sričiai taikomas 13 procentų mokesčio tarifas bus mokamas į valstybės biudžetą, o valstybė šiuos finansus, o prireikus ir daugiau, skirs aukšto meistriškumo sporto sistemai.

Iki šiol galiojo sistema, kai Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) valdė 51% loterijų organizatoriaus „Olifėja”, valdančios 75% visos loterijų rinkos, akcijų. 5% loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomo dydžio mokesčio tarifą loterijų organizatoriai turėjo pervesti į valstybės biudžetą, dar papildomai 8% skiriant paramai, kurios didžioji dalis teko tam pačiam Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui.

Susidaro situacija, kai LTOK yra didžiausias loterijų organizatorius, skiriantis sau paramą ir yra kontroliuojamas tik savęs paties. Olimpiečių dalyvių skaičius ir rezultatai puikiai iliustruoja, kur su šitaip veikiančia sistema atėjome.

Taip. Šitas klausimas ne vienai Seimo kartai buvo tabu, nes kalba eidavo apie didelius pinigus bei seno tipo politikų spaudimo priemones, pvz., pradėjus svarstyti teisės aktų pakeitimus, galėjo būti metamos didelės pastangos formuoti viešajai nuomonei, sumenkinti iniciatorių reputaciją ir t.t.

Laikai pasikeitė. Spaudimas nebegąsdina. Norime girdėti skaičius, argumentus ir pasiūlymus.

Kas keisis? Nuo šiol valstybė turės realias galimybes kontroliuoti LTOK ir aukšto sporto meistriškumo sistemos veiklą, pagal galimybes didinti finansavimo apimtis, o labai daug klausimų keliantis paramos, kurią po teisybei reiktų vadinti mokesčiu, skirstymas taps nebeaktualus.

Nuoširdžiai tikiu, kad skyrus analogiško ir didesnio dydžio valstybinį finansavimą aukšto meistriškumo sporto sistemai, LTOK papildomai rems visą sporto sistemą kaip loterijų organizatoriaus pagrindinis akcininkas, paskirstydamas pelną, taip bendromis jėgomis sudarydamas sąlygas spartesniam visų sporto sistemos dalyvių augimui ir stiprėjimui.


  2021-11-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt