P0

Švietimas

KU bibliotekoje – Vengrijos ir Latvijos ambasadų dovanotos istorijos knygos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-18


Vengrijos ir Latvijos ambasadorių, reziduojančių Lietuvoje, dovanotos knygos praturtins Klaipėdos universiteto bibliotekos fondus, skatins šių valstybių istorinį ir kultūrinį pažinimą.

Unikalų 25 tomų Vengrijos miestų ir regionų istorijos rinkinį, išleistą šios šalies tūkstantmečio proga, 1896-aisiais, Klaipėdos universitetui įteikęs nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje p. Gaboras Dichazi pabrėžė dvišalio valstybių bendradarbiavimo ne vien ekonomikos, bet ir kultūros, švietimo bei meno srityse svarbą.

„Tikiuosi, kad ši monografija taps brangiu kūriniu Universiteto bibliotekoje ir bus naudinga tiek studentams, tiek Universiteto profesoriams ir dėstytojams bei skatins mūsų dviejų tautų draugystę“, – sakė JE ambasadorius.

Vengrijos atstovas savo kalboje išreiškė viltis atgaivinti ir jaunai kartai perduoti kadaise aktyviai plėtotos Klaipėdos ir Debreceno miestų bendradarbiavimo patirtis.

„Daug žmonių turi išsaugoję labai gerus prisiminimus apie šią draugystę. Kaip Klaipėdoje tebeegzistuoja Debreceno gatvė ir vienas iš  gyvenamųjų rajonų tebesivadina šiuo vardu, taip pas mus, Debrecene, viena iš centrinių gatvių vadinama Klaipėdos vardu. Mano pareiga atgaivinti miestų draugiškus ryšius“,- pabrėžė p.  Gaboras Dichazi. Jo planuose – įkurti Klaipėdoje Vengrijos garbės konsulatą, kuris pasitarnautų draugiškų ryšių plėtrai.

Latvijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje p. Indulis Berzinšas į KU atvežė ir bibliotekai perdavė Latvijos nacionalinės bibliotekos dovaną – knygas „Latvijos diplomatijos šimtmetis“ („A Century of Latvian Diplomacy“). Jos autoriai – Latvijos užsienio reikalų tarnybos diplomatai ir darbuotojai, kurie savo tekstuose apžvelgia kaimyninės šalies diplomatinės veiklos kryptis, žinomas ir iki šiol neviešintas politinių įvykių tarptautinėje erdvėje detales. Knygos buvo išleistos pažymint Latvijos viešosios diplomatijos 100-metį.

Susitikime su KU vadovais ambasadorius pasidžiaugė kaimyniškais Lietuvos ir Latvijos santykiais ir akcentavo kasdienių ryšių tarp dviejų valstybių įstaigų svarbą.

KU mokslo ir inovacijų prorektorius Darius Daunys juokavo, jog net geografiškai Klaipėdos universitetui yra artimesnis Liepojos universitetas nei Kauno ar Vilniaus universitetai. Ilgalaikiai ir abiems pusėms naudingi bendradarbiavimo ryšiai KU sieja su ne tik su juo, bet ir Latvijos universitetu, mokslo institutais – drauge daug dirbama Baltijos jūros ekologijos, regiono istorijos tyrimų srityse.


  2021-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt