P0

Kriminalai ir nelaimės

Uostamiestyje – pirmoji nelegalių migrantų byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-18


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai pranešė, jog buvo sulaukę pirmosios migrantų bylos – Klaipėdos apylinkės prokurorė kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl baudžiamosios bylos išnagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka, tačiau teismas tokį prokurorės prašymą atmetė.

Šioje byloje dviem Jemeno piliečiams buvo pareikšti kaltinimai dėl to, kad jie spalio 4 dieną, apie 18 val., Ignalinos rajono savivaldybėje, netoli Rimšės miestelio, tiksliai nenustatytoje vietoje neteisėtai kirto Lietuvos valstybės sieną. Be to, jie spalio 10 d. Klaipėdoje, netoli uosto, iš ikiteisminio tyrimo nenustatyto asmens įgijo netikrą dokumentą – leidimą nuolat gyventi Švedijoje. Jį migrantai spalio 13-ąją, ketindami išplaukti keltu, pateikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnui.

Teismo posėdyje kaltinamieji paprašė jiems suteikti pabėgėlio statusą, nes iki tol jiems tokia galimybė esą nebuvo suteikta.

Teismas, atsižvelgdamas į tokį prašymą, nusprendė, kad pareiškimas dėl baudžiamosios bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka neatitinka Baudžiamojo proceso įstatymo jam keliamų reikalavimų ir bylą grąžino prokurorei.

Komentuodamas priimtą sprendimą teisėjas Svajūnas Bliudsukis teigia, jog „tik įvertinus kaltinamųjų prašymus dėl pabėgėlių statuso suteikimo, galima spręsti, ar buvo padarytos nusikalstamos veikos, o bylą nagrinėjant pagreitinto proceso tvarka to padaryti galimybės nėra”.

Prokuratūra su tokiu Klaipėdos apylinkės teismo sprendimu nesutiko ir jį apskundė Klaipėdos apygardos teismui, kuris skundą atmetė ir paliko galioti nepakeistą pirmos instancijos sprendimą.


  2021-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt