P0

Kriminalai ir nelaimės

Amerikietiškų automobilių prekeivis kaltinamas nesumokėjęs beveik 200 tūkst. eurų mokesčių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-19


Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo bei mokesčių išvengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas pareikšti automobiliais iš JAV prekiavusiai įmonei bei jai vadovavusiam klaipėdiečiui. Vyras taip pat kaltinamas ir dokumentų klastojimu.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba nustatė, kad klaipėdietis, nuo 2018 m. rugsėjo iki 2020 m. balandžio vadovavęs Vilniuje registruotai, tačiau veiklą uostamiestyje vykdžiusiai įmonei, siekė nuslėpti iš automobilių prekybos gautas pajamas ir taip išvengti mokesčių mokėjimo. Manoma, kad per pusantrų metų gautas beveik 427 tūkst. eurų siekiančias pajamas jis  nuslėpė, apgaulingai tvarkydamas įmonės apskaitą – paslėpdamas didžiulį kiekį sąskaitų faktūrų, transporto priemonių pirkimo–pardavimo sutarčių, įplaukas ir išlaidas pagrindžiančių apskaitos dokumentų ir kt. Skaičiuojama, kad dėl to į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau nei 191 tūkst. eurų mokesčių.

Asociatyvi portalo archyvo nuotr.

Taip pat įtariama, kad kaltinamasis, siekdamas išvengti atsakomybės kaip įmonės vadovas, atleido save iš direktoriaus pareigų ir juo paskyrė įmonės akcininką, Ukrainos pilietį. Tyrimo duomenimis, suklastojęs tariamo naujojo vadovo parašą, kaltinamasis suklastojo priėmimo–perdavimo aktą, kuriuo neva naujam įmonės direktoriui perduodami įmonės dokumentai. Įtariama, kad kaltinamasis išrašė sau įgaliojimą veikti įmonės vardu.

Vykdant ikiteisminį tyrimą, laikinai buvo apribota teisė į kaltinamojo turtą, kurio vertė – per 236 tūkst. eurų.

Už mokesčių vengimą, kai jų suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už dokumentų klastojimą – iki trejų metų.


  2021-11-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt