P0

Švietimas

„Euronews“ akiratyje – KU sukurtos dirbtinės salos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-19


Į tarptautinio TV kanalo „Euronews“ akiratį pateko Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkų vykdomas tarptautinis projektas „Livelagoons“ su dirbtinėmis salomis.

Dvi dienas Klaipėdoje su operatoriumi dirbusi programos „Smart Region“ redaktorė Aurora Velez  filmavo salas, prieš porą metų įkurdintas ir sėkmingai prigijusias Kuršių marių aplinkoje. Užfiksuota ir Klaipėdoje Jono kalnelio užutėkyje esanti sala.

KU nuotr.

Mokslininkų komandai ir jos vadovui prof. Artūrui Razinkovui – Baziukui teko neįprastas iššūkis – ne itin draugiškomis lietuviško lapkričio oro sąlygomis drauge su tarptautinio kanalo atstovais keliauti į salas, jas pristatyti bei vaizdžiai pademonstruoti jų ypatumus ir savo darbo specifiką. Kūrybinė komanda vieną iš epizodų nufilmavo ir KU Jūros tyrimų institute.

Švietimo vidus

Būsimojo filmo apie KU mokslininkų kūrinį premjera per „Euronews“ kanalą, transliuojantį 150-iai šalių, preliminariai planuojama kitų metų sausio 3-iąją.

Filmo redaktorė Aurora Velez sako, jog jos atstovaujama programa sėkmingai gyvuoja jau 6 metus. Ieškodami herojų ir temų savo laidai, kūrėjai dairosi įdomių projektų, kurie kuria didelę pridėtinę vertę Europos piliečiams ir visai planetai. Taip buvo atsirinktas ir bendras Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos mokslininkų vandens telkinių kokybės gerinimo projektas „Livelagoons“.

Projekte dalyvaujantys mokslininkai savo šalių vandens telkiniuose įkurdino dirbtines salas, kurių misija – būti natūraliais vandens valymo filtrais. Salose pasodinta augalija šaknimis iš vandens susiurbia eutrofikaciją sukeliančias chemines medžiagas – azoto ir fosforo junginius. Pirmosios patirtys rodo, jog eksperimentinės salos atlieka ir dar vieną funkciją – tampa nauja buveine vietinei vandens florai ir faunai.

Šią vasarą viena tokia sala buvo įkurdinta ir Žardės tvenkiny.


  2021-11-19

  Vienas komentaras apie “„Euronews“ akiratyje – KU sukurtos dirbtinės salos”

  1. AvatarAkibrokštas (IP: 90.131.43.15)

   Čia priėjo Kinziulis ir tarė – svarbu kad salos laivybai netrukdytų !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt