P0

Transportas

Uosto direkcija ir „Uzbekistano geležinkeliai“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-19


Uosto direkcija pranešė, kad siekiant efektyviau bendradarbiauti krovinių pervežimo, jų ekspedijavimo srityse, didinti tranzitinių krovinių srautus tarp Klaipėdos ir Uzbekistano pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su „Uzbekistano geležinkeliais”.

Memorandumu „Uzbekistano geležinkeliai“ įsipareigojo savo šalies krovinių savininkus informuoti apie Klaipėdos uostą kaip modernų, patikimą, ekonomiškai naudingą transporto ir tarptautinės prekybos tiltą tarp Azijos ir Europos, tarp Rytų ir Vakarų. Susitarta įvairiomis priemonėmis kurti sąlygas Uzbekistano krovinių importo ir eksporto srautams augti, vykdyti bendrus transporto logistikos, rinkodaros projektus.

„Uzbekų iniciatyva pasirašyti bendradarbiavimo memorandumą mums yra įrodymas, kad Klaipėdos uostas yra vertinamas ir pripažįstamas. Nors Uzbekistano krovinių srautai per Klaipėdos uostą iki šiol buvo minimalūs, galbūt šiuo bendradarbiavimo memorandumu bus žengtas žingsnis link glaudesnių santykių užmezgimo. Lietuva turi užtektinai pajėgumo, kad galėtų užtikrinti sklandų Uzbekistano krovinių tranzitą per Lietuvą“, – pranešime cituojamas Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pasirašyti šį memorandumą inicijavo šių metų rugsėjį Klaipėdos uoste viešėjusi Kazachstano ir Uzbekistano verslininkų delegacija.


  2021-11-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt