P0

Kriminalai ir nelaimės

Sporto klubų savininkas ir jo vadovaujama įmonė atlygino valstybei padarytą 13 tūkst. eurų žalą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-22


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė, kad dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir mokesčių vengimo įkliuvęs vienas Vakarų Lietuvoje veikiantis sporto klubas bei jam vadovaujantis direktorius buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, nes pripažino savo kaltę ir atlygino valstybės biudžetui padarytą žalą – beveik 13 tūkst. eurų.

Įkūręs dvi įmones klaipėdietis valdė keletą sporto klubų Klaipėdoje, Tauragėje ir Plungėje. Jų veiklą pradėję tirti FNTT pareigūnai išsiaiškino, kad keletą metų abiejų įmonių buhalterinė apskaita galėjo būti tvarkoma apgaulingai, o direktorius galėjo vengti mokesčių.

Surinkti duomenys rodo, kad abejose įmonėse direktorius veikė panašiai – į apskaitą neįtraukdavo ir buhalterei nepranešdavo apie dalį gautų pajamų, dalį darbo užmokesčio mokėjo neoficialiai ir, galimai siekdamas išvengti mokesčių, teikė neteisingus duomenis apie pajamas. Suskaičiuota, kad per pustrečių metų į dviejų įmonių apskaitas nebuvo įtraukta bendrai daugiau kaip 41 tūkst. eurų, o darbuotojams neoficialiai galėjo būti išmokėta beveik 7 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad dėl to į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta iš viso beveik 13 tūkst. eurų.

Šių metų rugsėjį Klaipėdos apylinkės teismas sutiko su valstybinį kaltinimą palaikiusios Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Laimos Rokanskienės pozicija ir pripažino sporto klubų direktorių apgaulingai tvarkius apskaitą bei vengus mokesčių mokėjimo. Kaltinamajam savo kaltę pripažinus bei atlyginus valstybei padarytą žalą tyrimas užbaigtas laidavimu. Teismo sprendimu kaltinamajam direktoriui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 3 tūkst. eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. 7,5 tūkst. eurų įmoką į minėtąjį fondą privalės sumokėti ir juridinis asmuo – sporto klubas.

Pirmosios instancijos teismo sprendimas kaltinamojo direktoriaus ir juridinio asmens – sporto klubo – buvo apskųstas, nesutikus su paskirtų baudžiamojo poveikio priemonių dydžiais ir sumokėjimo terminais. Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs gautus skundus, juos atmetė ir paliko galioti Klaipėdos apylinkės teismo nutarimą.

Asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta.


  2021-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt