P0

Miestas, Svarbu

Darbus neapibrėžtam laikotarpiui sustabdė incidentas (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-11-23


Dėl pasieniečių administracinio pastato rekonstrukcijos užtverta Gintaro gatvės atkarpa ir toliau nebus galima naudotis, nors statybininkai čia ir nesidarbuoja jau kelis mėnesius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

4,27 mln. eurų vertės sutartį dėl ties Gintaro ir Pievų Tako gatvėmis esančio administracinio pastato rekonstrukcijos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) su UAB „HSC Baltic” pasirašė dar pernai lapkritį. Rangovas buvo gavęs savivaldybės leidimą iki šių metų lapkričio pabaigos užtverti ties šiuo pastatu esančią Gintaro gatvę, bet darbams jau kurį laiką nevykstant kai kurie šio gyvenamojo rajono gyventojai ėmė stebėtis, kodėl gi nebūtų galima atverti gatvės.

VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis informavo, kad pastate jau yra išardytos nereikalingos sienos, nuimtas tinkas, išimtos durys ir langai, buvo pradėti apdailinio tinko valymo darbai, tačiau viskas sustojo, kai rugsėjo 3 d. įgriuvo viena vidinė pastato siena, kaminas bei dalis perdangos konstrukcijų. Tuo metu pastato viduje žmonių nebuvo, niekas nenukentėjo.

„Atlikta dalinė pastato ekspertizė, kurios išvadose nurodyta, kad reikia atlikti statinio laikančiųjų konstrukcijų ekspertizę bei grunto geologinius ir geotechninius tyrimus. Gavus ekspertizės ir tyrimų išvadas rekonstrukcijos darbai bus tęsiami”, – teigė G. Mišutis, neminėjęs konkrečių terminų.

Nekilnojamojo turto kadastre nurodoma, jog pastatas buvo pastatytas 1959 metais, tačiau Klaipėdos universiteto istoriko dr. Vasilijaus Safronovo duomenimis, jis kaip gyvenamasis namas buvo pastatytas apie 1939-uosius. Namas jau žymimas ir 1942 m. adresų knygoje (Johannes Schirrmann Platz 2), ir tų metų miesto plane. 

Sovietmečiu name buvo įsikūrę pasieniečiai. 1992 m. lapkritį pastatą Vyriausybė buvo perdavusi Krašto apsaugos ministerijai.


  2021-11-23

  2 komentarai “Darbus neapibrėžtam laikotarpiui sustabdė incidentas”

  1. AvatarKazys (IP: 86.100.53.185)

   Įdomu, ar LR Krašto apsaugos ministerijai reikalingas toks milžiniškas statinys Pasienio tarnybai? Nejaugi niekas nesikeičia per 40m.? Kodėl miesto centre turi veikti pasienio tarnyba, jei tas PASIENIS yra gerokai toliau? Kiek darbuotojų gali sutalpinti šitoks didelis statinys? Ar jie visi reikalingi, ar užtenka jiems pinigų iš Lietuvos biudžeto? O kas Melnr agėje, juk ten veikia Krašto pas. Pakrančių apsaugos dalinys aptvertas aukšta koncertinos viela? beje prie šio remontuojamo pastato yra didelis plotas,lyg koks skveras. Jis apleistas. Juo važinėja Pas. tarnybos darbuotojai.. Ir viskas šalai Vitės gimnazijos, Profesines mokyklos, Sveikatos centro , bibliotekos….
   Tik AK.lt pateikia tokią svarbią miestiečiams informaciją. Todėl didžiausia pagarba žurnalistui M. Vainoriui…

  2. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Tai kam laikyti užtvertą gatvę jei vidinė siena nugriuvo, atidarykit, kai bus poreikis vėl užtversite, kažkokie nemokšos organizuoja !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt