P0

Regionas

Dovydas Bajoras pateko į interesų konfliktą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-29


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Dovydas Bajoras pateko į interesų konfliktą.

Dovydas Bajoras. Martyno Vainoriaus nuotr.

Nustatyta, jog pernai lapkritį politikas dalyvavo ir pirmininkavo šios savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžiuose sprendžiant dėl sprendimų projektų, susijusių su savivaldybės 2020 metų biudžeto pakeitimais. Sprendimu be kita ko buvo patenkintas Kretingos kultūros centro prašymas perskirstyti lėšas, reikalingas garso įrangai įsigyti. Pastarąją tarp kitų tiekėjų tuo metu jau buvo pasiūliusi parduoti ir D. Bajoro vadovaujama UAB „ProDJ“.

VTEK nuomone, politikas turėjo visas galimybes dar iki šių posėdžių pradžios asmeniškai įsitikinti tuo, kad jo vadovaujama bendrovė centrui buvo pateikusi komercinį pasiūlymą (ofertą) dėl garso aparatūros pardavimo ir pareikšti nusišalinimą savivaldybėje. Todėl D. Bajoro dalyvavimas sprendžiant minėtuosius klausimus sukėlė jam interesų konfliktą.

Atsižvelgdama į tai, VTEK siūlo Kretingos rajono savivaldybės tarybai priminti merui atkreipti savivaldybės tarybos komitetų pirmininkų ir tarybos narių dėmesį į pareigą laikytis Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatyme nustatytos pareigos vengti interesų konflikto sprendžiant klausimus, tiesiogiai susijusius su jų privačiais interesais.


  2021-11-29

  Vienas komentaras apie “Dovydas Bajoras pateko į interesų konfliktą”

  1. AvatarFui (IP: 90.143.126.221)

   Konservatorius ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt