P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uosto direkcijoje – Esbjergo uosto vadovas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-29


Į šiomis dienomis Klaipėdoje vyksiančią konferenciją „Offshore Industry in the Eastern Part of the Baltic Sea: Get Ready for Business“ atvykęs Danijos Esbjergo uosto generalinis direktorius Dennis Jul Pedersen pirmadienį lankėsi Uosto direkcijoje, kur susipažino su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečiui pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus ir planuojamus projektus bei planus jūrinės vėjo energetikos srityje.

„Šiandien jau nebekeliame klausimų, ar vėjo energetikos plėtra Baltijos jūroje yra reikalinga. Pasauliui vis sparčiau žengiant į atsinaujinančių išteklių energetikos amžių, šiuo keliu, kartu atliepdami ir keliamus žaliojo kurso tikslus, privalome eiti ir mes. Tačiau rengiantis įgyvendinti jūrinės vėjo energetikos projektą greta Lietuvos krantų, itin svarbu konsultuotis su ekspertais, nagrinėti gerąją patirtį, reguliariai dalintis informacija. Sėkmingai veikiantis Danijos Esbjergo uostas yra puikus jūrinės vėjo energetikos plėtojimo uoste pavyzdys“, – pranešime spaudai cituojamas Uosto direkcijos generalinis direktorius A. Latakas.

Danija – jūrinė valstybė, galinti pasigirti ne vienu uostu. Klaipėdos uoste yra viena ro-ro linija, jungianti Klaipėdos ir Danijos uostus. Krovinių srautai iš ir į Daniją Klaipėdos uoste 2020 metais sudarė 3 procentus visos uosto krovos. Daugiausiai gabenta ro-ro krovinių, taip pat krautos trąšos, grūdai.


  2021-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt