P0

Aplinkosauga

„Lašiša 2021“: Klaipėdos regiono rezultatai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-02


Per pustrečio mėnesio trukusią akciją „Lašiša 2021“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šalyje surengė 316 reidų ir patikrino 1929 žvejus mėgėjus. Akcijos laikotarpiu nustatyti 135 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (88 iš jų šiurkštūs), 6 verslinės žvejybos ir 41 kito pobūdžio pažeidimas. Taip pat pareigūnai paėmė 182 įrankius: 69 mėgėjų žvejybos, 107 ne mėgėjų žvejybos ir 6 kitus įrankius.

Klaipėdos valdybos pareigūnai surengė 114 reidų, patikrino 711 žvejų mėgėjų ir nustatė 59 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą (40 iš jų šiurkščių), nustatyti 6 verslinės žvejybos taisyklių pažeidimai. Paimta 32 mėgėjų ir 20 ne mėgėjų žvejybos įrankių.

Pvz., buvo sučiuptas asmuo, Kuršių mariose statomuoju tinklu sugavęs tris karšius ir karpį, o jo ūkiniuose pastatuose rasta dar 18 statomųjų tinklų.

Per reidą ties Veiviržo upe pareigūnai pastebėjo per upę pertemptą siūlą ir rado naudoti paruoštą statomąjį tinklą. Asmenį pavyko nustatyti, o jo ūkiniuose pastatuose buvo rasti dar 5 statomieji tinklai.

Spalį aplinkosaugininkai nustatė du asmenis, sodyboje prie Minijos turėjusius tinklinį samtį ir meškerę, paruoštą kabliauti. Dar vienas pažeidėjas Minijoje žuvis gaudė tinkliniu ekranu, kas yra draudžiama.

Vitinių kaime, padedant Klaipėdos apskrities policijos Prevencijos skyriaus pareigūnams, nustatytas asmuo, sodyboje laikęs 4 žeberklus ir elektros žūklės įrangą. Dėl neteisėtos elektros žvejybos įrangos laikymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Per apklausą asmuo prisipažino, kad žeberklu sugavo 5 lašišas. Apskaičiuota žala žuvų ištekliams – 4850 eurų.

Taip pat akcijos laikotarpiu buvo nustatytas ne vienas žeberklininkas. Veiviržo upės intake asmuo žeberklu pagavo 2 lašišas (žala 5, žuvų ištekliams 820 eurų). Žeberklais bandyta pasinaudoti ir  Luobos bei Želsvos upėse.

Trys asmenys, gyvenantys Klaipėdos rajone, savo sodybose laikė po žeberklą, du žeberklus turėjo Skuodo rajono gyventojas.


  2021-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt