Neteisėtai į Lietuvą patekusiems Jemeno piliečiams keltu sprukti į Švediją nepavyko

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-12-07

Klaipėdos apylinkės prokuratūra teismui perdavė dviejų jaunų Jemeno Respublikos piliečių, bandžiusių su suklastotais dokumentais iš Klaipėdos uosto keltu patekti į Švediją, baudžiamąją bylą.

26-erių vaikinas ir kartu su juo buvęs 17-metis Klaipėdos uoste pasieniečiams įkliuvo šių metų spalio 13 dienos pavakarę. Pareigūnams įtarimą sukėlė Jemeno Respublikos piliečių dokumentai, kuriuos vaikinai pateikė prieš lipdami į keltą, plaukiantį į Švediją. Kilo įtarimų, kad kaltinamųjų pateikti leidimai nuolat gyventi Švedijoje gali būti padirbti. Geresnio gyvenimo netikrais dokumentais siekę bei teisės būti Lietuvoje neturintys Jemeno gyventojai buvo sulaikyti.

Pasieniečiams pradėjus aiškintis abiejų kitataučių buvimo Lietuvoje aplinkybes, nustatyta, kad į mūsų šalį užsieniečiai pateko iš Baltarusijos, o mūsų šalies valstybės sieną neteisėtai kirto dar šių metų spalio 5 dieną.

Paaiškėjo, jog kaltinamojo nepilnamečio giminaitis, turintis Švedijos pilietybę, savo rekomendacijomis ir nuorodomis galėjo padėti abiem tautiečiams iš gimtosios šalies patekti į Švediją.

Jemeno Respublikos piliečiams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir disponavimo netikru dokumentu.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui. Abu kaltinamieji teismo posėdžio laukia suimti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, o jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Prialgauskienė, kuri ir palaikys valstybinį kaltinimą teisme.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Politika

Sudarė draudžiamų į Lietuvą įvežti rusiškų ir baltarusiškų produktų sąrašą

Žemės ūkio ministerija praneša parengusi konkretų draudžiamų į Lietuvą importuoti rusiškos ir baltarusiškos kilmės žemės ūkio produktų bei pašarų sąrašą. ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda ketinimus pakeisti jūrines sienas sieja su Rusijos platesnio masto veiksmais prieš NATO

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This