P0

Kriminalai ir nelaimės

Neteisėtai į Lietuvą patekusiems Jemeno piliečiams keltu sprukti į Švediją nepavyko

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-07


Klaipėdos apylinkės prokuratūra teismui perdavė dviejų jaunų Jemeno Respublikos piliečių, bandžiusių su suklastotais dokumentais iš Klaipėdos uosto keltu patekti į Švediją, baudžiamąją bylą.

26-erių vaikinas ir kartu su juo buvęs 17-metis Klaipėdos uoste pasieniečiams įkliuvo šių metų spalio 13 dienos pavakarę. Pareigūnams įtarimą sukėlė Jemeno Respublikos piliečių dokumentai, kuriuos vaikinai pateikė prieš lipdami į keltą, plaukiantį į Švediją. Kilo įtarimų, kad kaltinamųjų pateikti leidimai nuolat gyventi Švedijoje gali būti padirbti. Geresnio gyvenimo netikrais dokumentais siekę bei teisės būti Lietuvoje neturintys Jemeno gyventojai buvo sulaikyti.

Pasieniečiams pradėjus aiškintis abiejų kitataučių buvimo Lietuvoje aplinkybes, nustatyta, kad į mūsų šalį užsieniečiai pateko iš Baltarusijos, o mūsų šalies valstybės sieną neteisėtai kirto dar šių metų spalio 5 dieną.

Paaiškėjo, jog kaltinamojo nepilnamečio giminaitis, turintis Švedijos pilietybę, savo rekomendacijomis ir nuorodomis galėjo padėti abiem tautiečiams iš gimtosios šalies patekti į Švediją.

Jemeno Respublikos piliečiams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir disponavimo netikru dokumentu.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui. Abu kaltinamieji teismo posėdžio laukia suimti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, o jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Prialgauskienė, kuri ir palaikys valstybinį kaltinimą teisme.


  2021-12-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt