P0

Transportas

Ragina paskubėti susitvarkyti parkavimo leidimus naujai apmokestintose teritorijose (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-10


Balandžio mėnesio posėdyje Klaipėdos miesto taryba išplėtė mokamo parkavimo teritoriją nuo 2022 m. sausio 1 dienos į šiaurę ir pietus nuo miesto centro.

Šiaurinėje miesto dalyje tokia teritorija prasidės nuo uosto teritorijos ties Naujosios Uosto ir J. Janonio gatvių sankirta, eis J. Janonio gatve iki sankirtos su Sportininkų g., Sportininkų gatve iki sankirtos su Dariaus ir Girėno g., Dariaus ir Girėno gatve iki Stadiono g., Stadiono gatve iki Malūnininkų g., Malūnininkų gatve iki uosto teritorijos rytinės ribos, palei ją iki Naujosios Uosto ir J. Janonio gatvių sankirtos.

Pietinėje miesto dalyje teritorija prasidės nuo Tilžės g. ir Šilutės plento sankirtos, eis Šilutės plentu iki sankirtos su Kauno gatve, Kauno gatve iki sankirtos su Agluonos gatve, Agluonos gatve iki sankirtos su įvažiuojamuoju keliu į Naująją perkėlą (Nemuno g. 8), įvažiuojamuoju keliu į
Naująją perkėlą, Nemuno g. 8 (kai kur žymima Varnėnų g.) iki sankirtos su uosto teritorijos rytine riba, palei ją iki Minijos g. 6, toliau Minijos gatve iki sankirtos su Sausio 15-osios g., Sausio 15-osios gatve iki sankirtos su Tilžės g. ir Tilžės gatve iki sankirtos su Šilutės pl.

Jei deklaruota gyvenamoji vieta patenka į naujai apmokestintas teritorijas, ten deklaruoti gyventojai gali išsiimti parkavimo leidimus. Pirmasis toks leidimas dvylikai mėnesių kainuoja 10 eurų, antrajam automobiliui – 72 eurai. Verslui pirmasis leidimas kainuoja 30 eurų, antrasis – 80 eurų. Leidimus galima išsiimti ir 24 mėnesiams. Abonementų ir rezervacijos kainos yra nurodytos tarybos sprendime.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) dėl epidemiologinės saugos reikalavimų prašymų leidimams pildymą savo Klientų aptarnavimo centre yra esmingai apribotas ir prašo tokia galimybe naudotis tik išimtiniais atvejais. Patogiausias ir greičiausias būdas – prašymą pildyti internetu. Tokios patirties neturintiems klientams yra sukurta instrukcija, kaip tą atlikti žingsnis po žingsnio, bei mokomasis filmukas.

Internetinio puslapio, skirto užsakyti leidimus pparking.klaipedatransport.lt/ Parkavimo skiltyje Parkavimas prie namų, – vartotojų patogumui yra atskiros eilutės – leidimai nuo 2022-01-01.

„Prašymų apdorojimo ir leidimų išdavimo greitis priklauso nuo mūsų žmogiškųjų išteklių ir, esant dideliam momentiniam prašymų antplūdžiui, gali užtrukti net keletą dienų. Todėl apmokestintose teritorijose gyvenančiųjų automobilininkų prašytume jau dabar pasirūpinti savo leidimais, kad Naujuosius jie galėtų sutikti be šio rūpesčio”, – rašoma KKT pranešime.

Transporto straipsnių vidus kompas

Automobilininkams, kurie nėra tų teritorijų gyventojai, pasistačius automobilį už stovėjimą nuo sausio 1 dienos bus privaloma mokėti mėlynosios zonos tarifu – 30 centų už dvi stovėjimo valandas. Parkomatai šiose teritorijose bus išdėstyti kiek rečiau nei miesto centre. Už stovėjimą atsiskaityti galima ir išmaniuoju telefonu mobiliosiomis parkavimo programėlėmis. Šiuo metu Klaipėdoje veikia 4 tokios aplikacijos: ParkMan, UniPark, mParking arba Flowbird. Nesinaudojantys programėlėmis atsiskaityti gali trumpąja SMS žinute.


  2021-12-10

  5 komentarai “Ragina paskubėti susitvarkyti parkavimo leidimus naujai apmokestintose teritorijose”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 86.38.75.111)

   Dar viena valdžiažmogių naujametė dovanėlė LT runkeliams.

  2. AvatarEsmingai (IP: 86.100.178.161)

   Esmingai apribotas- griūk aukštelninkas, kokie stilistikos viražai! O paprastai – niekam jūs nereikalingi su savo emocijom nereikalingi, pildote internetu ir nutylate anžuams!

  3. AvatarVirgis (IP: 188.69.196.180)

   Ne leidimus o mitinga reik organizuot

  4. AvatarO kaip nupirkti (IP: 90.131.33.163)

   Savivaldybėje?ar visi ten atostogauja?

  5. AvatarTalk (IP: 77.79.44.58)

   Kaip tą instrukciją perskaitys tie žmonės kurie nesinaudoja internetu?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt