P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdoje padidėjo vienas COVID-19 rodiklis, mirė du žmonės (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-19


Šeštadienį šalyje registruoti 1267 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių 124 – Klaipėdoje, skelbia Lietuvos statistikos departamentas. Per 5 savaitės dienas (pirmadienį – penktadienį) Klaipėdoje COVID-19 liga diagnozuota 597 gyventojams.

Asociatyvi Klaipėdos jūrininkų ligoninės nuotr.

Savaitinis naujų ligos atvejų skaičiaus šalies mastu sumažėjo vos 0,6 proc., Klaipėdoje jis padidėjo 3 proc. Tačiau uostamiestyje toliau mažėja susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis, kuris sumenko nuo 1143,2 iki 1081,5 atvejo, o šalyje šis rodiklis išliko beveik nepakitęs – 804,3 atvejo (buvo 804).

Pagal šį rodiklį Klaipėda tarp visų savivaldybių vėl pakilo į 7-tą vietą nuo galo. Tuo metu geriausioje padėtyje antra para yra Kelmės savivaldybė (213,5), o paskutinėje vietoje išlieka Druskininkai su beveik 1967 atvejais.

Per praėjusią parą dėl SARS-CoV-2 ligos į ligonines paguldyti 104 pacientai. Šiuo metu iš viso ligoninėse yra 1323 tokie ligoniai – dviem mažiau nei penktadienį, iš jų 111 gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – 18 mažiau nei prieš parą.

Per praėjusią parą mirusiųjų nuo COVID-19 sąraše atsidūrė 19 žmonių, iš kurių pilnai pasiskiepiję buvo 5, priklausę 70-89 metų amžiaus grupei. Klaipėdoje mirė du gyventojai ir jų jau čia yra 319. Lietuvoje koronavirusas iki šiol nusinešė 7119 gyvybių.

Šiuo metu šalyje šia infekcine liga serga 18 085 gyventojai, pasveiko – 467 750, tarp jų – 32 962 klaipėdiečiai: per parą pasveiko 17 uostamiesčio gyventojų. Šiuo metu dar serga 1318 klaipėdiečių.

Šeštadienį šalyje iš viso pasiskiepijo 4672 žmonės, daugiausiai – 3582 – skiepijosi trečiąja, sustiprinančia doze, iš jų Klaipėdoje – 209. Iš viso uostamiestyje paskiepyta 311 žmonių.

INFORMACIJA

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” rašo, kad COVID-19 atmainos omikron „grėsmė yra didelė”.

„Vakcinų efektyvumas po dviejų dozių yra nulinis (nuo susirgimo), o reinfekcijos rizika yra 5 kart didesnė. Ir tai reiškia, kad saugūs negali jaustis nei jau persirgę, nei vakcinuoti. Taip pat kol kas nėra jokios indikacijos, kad hospitalizacijos rizika kaip nors skiriasi. <…> Nieko gero nerodo ir prognozės. Kanadoje kur omikron jau sudaro apie 20% visų atvejų, modeliai su pakankamai optimistiškom prielaidom, rodo kad augimas bus įspūdingas. Kadangi jau aišku, kad omikron yra 2-3 kart labiau užkrečiamas nei delta, pravartu prisiminti, kad labiau užkrečiama bet mažiau pavojingesnė liga visados sukels daugiau problemų, nei mažiau užkrečiama ir labiau pavojingesnė. Viskas susiveda į eksponentinį augimą, kuris deja labai prastai suprantamas. Kol kas vienintelė apsauga nuo omikron plitimo yra stiprinančioji vakcinos dozė. Neil Ferguson sako, kad dauguma sergančių tikriausiai sirgs lengvai, nes apsauga nuo hospitalizacijos turėtų išlikti ir be trečios dozės. Bet tai yra maža paguoda, kai apsaugos nuo plitimo nėra, o užkrečiamumas gali būti panašus kaip tymų. Lietuvoje trečia doze skiepijimas kol kas vyksta neblogai. Ir žiūrint į amžiaus grupes skiepijimas yra „teisingesnis”, nes dauguma pasiskiepijusių yra vyresnio amžiaus. Deja, vyresnio amžiaus grupių skiepijimosi trečia doze tempai pradeda kristi. O jaunesnių amžiaus grupių, kurios yra pagrindinės viruso „nešiotojos” pasiskiepijimo procentas kol kas yra labai mažas. Tai viskas rodo į tai, kad ateinanti omikron banga bus didelė. Vienintelė išeitis atsižvelgiant į mūsų populiacijos požiūrį į epidemijos valdymą yra griežtinti GP. GP turėtų galioti tik 4 mėnesius po antro skiepo ir galimybė testuotis turi būti panaikinta, taip kaip daroma Prancūzijoje. Nemanau, kad tai įvyks, tai tikriausiai esminė komunikacija iš LRV ir SAM turėtų būti jau nustatytas kriterijus, kad prie 240 užimtų vietų reanimacijoje bus įvestas pilnas karantinas. Kol kas iš tų duomenų kuriuos turime dabar tai jis yra neišvengiamas. Laikas parodys. Kol kas vienas dalykas šioje epidemijoje nesikeičia: viruso grėsmė visados yra nepakankamai įvertinama”, – rašo Vaidotas Zemlys-Balevičius.


  2021-12-19

  3 komentarai “Klaipėdoje padidėjo vienas COVID-19 rodiklis, mirė du žmonės”

  1. AvatarBirutė (IP: 78.57.149.58)

   Kad tų senų žmonių nelabai prižiūri, ar skiepytas ar ne.O jei senukas dar nemoka su tel. elgtis, tai juk jis niekam nepasiskūs nes lankymas uždraustas,labai gaila kad taip vyksta.

  2. AvatarBirutė (IP: 86.100.72.57)

   Mirė mano vyras, laikas sustojo

   • AvatarDe (IP: 90.131.38.169)

    Užuojauta Birutė.
    Šita dieną šeštadienį mirė mano tėvas po 2 dienų Klaipėdos covid reanimacijoi sustojo širdis… Saugokite save ir artimuosius…amin

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt