Nakvynės namų problemos – vis tos pačios

Miestas
Avatar photoPalmira Martinkienė
2021-12-21

Ne vieną kartą Klaipėdos savivaldybės politikų narplioti skundai, susiję su padėtimi Klaipėdos nakvynės namuose, vėl sugrįžo į darbotvarkę prieš pat Kalėdas, paaiškėjus, jog mikroklimatas šioje įstaigoje ne tik nesikeičia, bet pagal gautus skundus esą galbūt net blogėja – prabilta ir apie mobingą, ir net apie susidorojimą.

Šią savaitę baigtas Nakvynės namų padalinio Šilutės pl. remontas.

Svarstyti šį klausimą Sveikatos ir socialinių reikalų komitete pareikalavo trys jo nariai – Vaida Raugelė, Alina Velykienė ir Jurijus Šeršniovas, nes politikai vėl sulaukė Nakvynės namų darbuotojų skundų dėl esą įstaigos vadovės netinkamo bendravimo su pavaldiniais, informacijos stokos ir kt.

Antradienį klausimą komiteto nariams pristačiusi Klaipėdos savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Sonata Jakienė informavo apie Nakvynės namuose savivaldybės atliktą auditą. Išanalizavus darbuotojų krūvius, pasiūlyta iš 32 užimtų etatų (neužimtų yra 42) palikti 30, pagal poreikį perskirstant darbo pobūdį.

Savo ruožtu, reaguodama į audito išvadas, Nakvynės namų vadovybė pranešė pasitvirtinusi priemonių planą rekomendacijoms įgyvendinti.

Politikų egzaminuojama Nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė vardijo jau atliktas priemones, kuriomis esą buvo siekiama atliepti prieš metus jau nagrinėtas problemas, tarp kurių buvo paminėti ir pradėti bendri susirinkimai su darbuotojais, ir esą pagerinta komunikacija.

„Kiekvieną pirmadienį yra vykdomi susitikimai vadovų, vyr. socialinių darbuotojų, užtikrinant grįžtamąjį ryšį, įvairiausiomis priemonėmis siekiama bendradarbiavimo, peržiūrėtos visos priemonės komunikacijai, parengtas nuolatinis susirinkimų tvarkaraštis”, – priemones vardijo Nakvynės namų direktorė.

Bet ji neatsakė į V. Raugelės klausimą, kodėl „kilo ši ugnis”, jei esą tiek įvairių priemonių imtasi. A. Kontrimaitės nuomone, galbūt baiminamasi dėl darbo vietų, tačiau patikinta, jog niekas atleistas nebus.

Savo ruožtu V. Raugelė turėjo nemažai priekaištų savivaldybės administracijai, priminusi, jog taip ir neįvyko vicemero Arvydo Cesiulio prieš metus pažadėtas susitikimas su Nakvynės namų kolektyvu.

„Didelė problema yra ta, kad savivaldybė nesiima lyderystės”, – sakė ji.

A. Cesiulis pažadėjo tokį susitikimą surengti jau po naujųjų, bet „ne viešoj ervėj, o paprastai, ūkiškai pasišnekėt”.

Posėdyje, kuriame dalyvavo ir Nakvynės namų darbuotojai, vėl beįsiplieskiančias emocijas bandė tramdyti A. Velykienė, pasiūliusi „nuleisti gazą”.

„Aš matau vertybinius skirtumus, tai yra pozicija administracijos, pozicija darbuotojų, pozicija darbo tarybos, profesinės sąjungos. Ir vieni, ir kiti šioje vietoje tam tikra prasme yra teisūs, bet tai yra ne mūsų kompetencijos klausimas”, – sakė ji.

Dvi valandas vykusias diskusijas apibendrinęs komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas klausimą pavadino politizuotu ir jam asmeniškai neskaniu.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Tikina, kad mokytojų padėjėjų etatai įstaigas pasiekia greičiau

Klaipėdos savivaldybė tvirtina, kad dėl naujos tvarkos švietimo įstaigoms gali greičiau gauti reikalingą finansavimą mokytojo padėjėjų etatams įsteigti. Pagal anksčiau ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Spyglys sveikina Vytautą Grubliauską su trečiu nuopuoliu*

Prapilti mero rinkimai, paskutinė vieta sąraše į Europos Parlamentą ir 43 vieta buvusių komunistų sąraše į Seimą – tokius karjeros ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Kolektyvas nepadėjo: Slaugos ligoninei vadovaus Aušra Nikolajevienė  

Nors Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės kolektyvas dar balandžio pradžioje raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybą bei merą, prašydami jų įstaigos ...
2024-05-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This