P0

Politikų tribūna

Kas vyksta Klaipėdos savivaldybės valdomose įmonėse ir įstaigose? (9)

Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos miesto tarybos narė
2021-12-22


Paskutiniu metu pasikeitė didžioji dalis savivaldybės valdomų įmonių vadovų. Procesas natūralus, įprastas ir, rodos, neturėtų sukelti kokio nors išskirtinio tarybos narių ir visuomenės dėmesio. Juk taip buvo visada – vieni išeina, kiti ateina. Deja, jau kuris laikas tokią vadovų kaitą Klaipėdoje lydi vienas skandalas po kito.

Martyno Vainioriaus nuotr.

Neprisimenu nė vieno atvejo, kad viskas vyktų sklandžiai, pagarbiai, įvertinant buvusių vadovų darbus, jų indėlį gerinant miesto žmonių gyvenimą.

Štai kad ir istorija su ilgamečiu Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro vadovu Šarūnu Reikalu. Žmogus nuo 2003 metų sėkmingai vadovavo įmonei, faktiškai sukūrė regioninę atliekų tvarkymo sistemą, paskutiniu metu dirbo dukterinėje KRATC įmonėje direktoriaus pavaduotoju. Netiko, reikia inovacijų, permainų, tad meta kaip musę iš barščių.

Kokių permainų reikia, vargu, ar žino pati naujoji vadovė, tad, ko gero, buvusio vadovo atleidimas ir bus ta inovacija, o kartu ir didžioji permaina!

Sunkiai sveiku protu suvokiama, kas vyksta su Klaipėdos švenčių vadovais. Išėjus Romandui Žiubriui per metus – net trys konkursai! Nežinau, ko išsigąsta konkursų nugalėtojai, bet vos pradėję dirbti lekia iš ten kaip žiurkės iš skęstančio laivo. Vienas per kelis mėnesius padirbėjo taip inovatyviai ir naujoviškai, kad atsidūrė net STT akiratyje. Kas ten vyksta, sunku pasakyti, bet kad vyksta negeri dalykai – akivaizdu. Tik gaila, kad nei merui, nei administracijos direktoriui tai neįdomu. O vis tik, gal jie kažką žino, bet dėl jiems vieniems žinomų priežasčių tyli?

Negali nestulbinti ir Kultūrų komunikacijų centro naujojo vadovo kadencijos pradžia, kur visos permainos, susijusios su masiniu darbuotojų išėjimu iš darbo ir situacijos įkaitinimu iki tokio laipsnio, kad pasilikusiems prireikė psichologų pagalbos. Ar tai normalu? Greičiau keista, kaip tokio stambaus ir svarbaus kultūros centro vadovo pareigas galėjo užimti žmogus, prieš tai nesusitvarkęs sveikatos apsaugos įstaigoje. Tačiau konkursą kažkokiu tai stebuklingu būdu laimėjo.

Dabar štai paskutinis skandalas. Laimėjęs „labai skaidrų“ konkursą Koncertų salės vadovo vietai užimti naujasis direktorius Tadas Grabys permainas ir inovacijas pradėjo, įvardindamas darbovietę kaip „prišiukšlintą gryčią supuvusiais pamatais“ ir dergdamas ilgametę vadovę Danutę Žičkuvienę. Moterį, visą sielą atidavusią darbui, iš sovietinių karininkų namų sukūrusiai aukštojo meno įstaigą, subūrusiai brandų kolektyvą, daug metų formavusiai ir kėlusiai miestiečių estetinį skonį. Dabar štai dar nė piršto nepajudinusio, bet arogancijos kupino konkurso nugalėtojo lengva ranka paskelbta ko ne nusikaltėle.

Tiesą sakant, aš ir ne tik aš labai abejojame ne tik naujojo Koncertų salės vadovo kompetencija ir moralinėmis savybėmis, bet ir tai, kad jis dirbdamas dar ir sunkų naktinį darbą vargiai gebės įgyvendinti užsibrėžtus strateginius tikslus.

Kas vyksta? Manau, visi sutinkate, kad tai nėra normalu. Nejau viskas iki naujųjų konkursų nugalėtojų atėjimo buvo blogai?

Buvo visko, bet ar normalu, kad atėję ir dar kojų sušilti nespėję jauni žmonės dergtų ir niekintų miestui daug nusipelniusius žmones?

Kodėl tai vyksta būtent dabar ir lyg grandininė reakcija – kaip tik naujas konkursas – taip eilinis skandalas.

Pagaliau mums visiems reikia išsiaiškinti, kas vyksta tose konkursų komisijose, pagal kokius kriterijus atrenkami kandidatai. Bent dabar visų konkursų rezultatai rodo, kad tų kriterijų tikriausiai iš viso nėra, o blogiausiu – komisijos nėra savarankiškos ir kaip lėlių teatre tampomos už virvučių. Norėčiau, kad tai būtų netiesa, bet faktai, deja, kalba patys už save.


  2021-12-22

  9 komentarai “Kas vyksta Klaipėdos savivaldybės valdomose įmonėse ir įstaigose?”

  1. AvatarSapiega (IP: 86.100.10.45)

   Miesto valdžios kompetencija labai abejotina, kad tokia situacija valdomose įmonėse susidarė.

  2. AvatarRms (IP: 90.140.141.229)

   Šiai poniai pačiai būtų laikas užleisti vietą jaunesniems ir su įdėjomis. Jūs pamirštate, kad nepakeičiamų nėra. Užsisėdite šiltoje vietoje, o po to nebejaučiate kokia yra realybė.

   • AvatarRinkejas (IP: 90.131.33.115)

    Kokia vieta ji turetu uzleisti ir kam? Jokiu vietu ji neuzima. Ja i miesto taryba daug metu isrenka ne kas kitas, o klaipedieciai. Ne pati ji ten atsiranda. Renka, nes pasitiki, nes yra aktyvi ir kompetetinga. Puikios izvalgos straipsnyje. Kiekvienas miestietis nusipelno pagarbos, daug metu vienam ar kitam darbui miesto istaigose atidave vadovai – taip pat.

  3. AvatarJūratė (IP: 90.131.46.207)

   Gyvenu Klaipėdoje, einu tvarkyti reikalus į tas įmones ir man aiškina kad pelnas yra pirmoje vietoje, o klaipėdiečių interesai yra nesvarbūs. Paklusnumo etalonai. Komentatorius Aš, prašo manęs patylėti, nes priklausau klaipėdiečiams, kurie nežino, bet teise patylėti nesinaudoja.

  4. Avatar (IP: 86.100.139.190)

   Negaliu nesutikti su autorės nuomone. Manau, kad pasakė ir pataikė, kaip sakoma, “kaip pirštu į akį”. Ačiū už nuomonę.
   P. S. O komentatorei “Jūratei” palinkėjimas – ramybės, miela ponia/panele, ir gražių švenčių. Kai nežinai, tai geriau reikėtų pasinaudoti teise patylėti 😉

  5. AvatarJudei (IP: 185.65.50.50)

   Nėra normalu, las tokie libai kaip Judė valdo miestą ir viskas uzurpuota.
   Velniai jus!

  6. AvatarJūratė (IP: 90.131.38.13)

   Ar Klaipėdos valdžiai svarbi buvo jos įmonių vadovų kompetencija? Vidutiniokai, paklusnūs liberalų valdžiai, galėjo būti direktoriais.
   Ar kas nors gali keistis, kai paklusnumą toliau demonstruoja per tarybos posėdžius.

   • AvatarJ (IP: 90.131.46.29)

    O anksčiau, kai daug metų valdė miestą liberalai nebuvo skandalų?

   • AvatarJūratei (IP: 188.69.212.84)

    Kas čia be kompetencijos? Š. Reikalas, ar D. Žičkuvienė?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt