P0

Miestas, Svarbu

Tarybos nariai sutiko parduoti kolegai sandėliuką (atnaujinta) (15)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-12-23


Klaipėdos savivaldybės struktūroms vėl teko priimti sprendimą dėl miesto Tarybos nario Alvido Šimkaus. Šį pavasarį savivaldybės viešosios įstaigos „Klaipėdos butai“ direktorius turėjo apsispręsti, ar be konkurso A. Šimkų įdarbinti vadybininku, o dabar jau visa Taryba turėjo spręsti, ar kolegai parduoti jau seniai naudojamą sandėliuką. 

Savivaldybės administracija buvo parengusi sprendimo projektą, pagal kurį A. Šimkui būtų parduodamas 30 kv. m ploto sandėliukas, esantis S. Nėries g. 8 ir 10 namų kieme.

S. Nėries g. 8 ir 10 namų kieme stovi nemažai sandėliukų-garažų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Politikas gyvenama viename iš šių daugiabučių. Sprendimo projekte rašoma, kad ši aplinkybė suteikia pirmenybę įsigyti tokį turtą. 

Sandėliukas A. Šimkui būtų parduodamas už UAB „OBER-HAUS“ nustatytą rinkos vertę – 11 000 eurų, pridedant dar 70 eurų už vertės nustatymo paslaugą.

A. Šimkus „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad šiuo sandėliuku naudojasi jau nuo 1994-ųjų ir dabar sako galintis tik apgailestauti, kad laiku neprisiruošė jo privatizuoti, nes viskas būtų atsiėję nepalyginamai pigiau. 

„Vis atidėliojau, nes savivaldybėje sakė, kad kaip naudojausi taip ir galiu naudotis, niekas nekrapštys lauk, bet laikas bėga ir pagalvojau, kad visgi reikia susitvarkyti, bet dabar teks pirkti už labai didelius pinigus”, – teigė pašnekovas. 

Anot A. Šimkaus, sandėliukas buvo labai apleistas ir jis jį sutvarkė savo lėšomis taip gerokai padidindamas objekto vertę, kurią dabar dar ir turės padengti. 

„Būtų galima bandyti per teismus pasiekti, kad būtų kompensuota, kas įdėta, bet savivaldybė laikosi pozicijos, kad niekas neprašė remontuoti”, – pasakojo Tarybos narys, paminėjęs, kad už savo pinigus turėjo atlikti ir kadastrinius matavimus, ir apmokėti turto įregistravimą savivaldybės vardu. 

Name, kuriame gyvena A. Šimkus, iš viso yra 10 butų ir trys negyvenamosios patalpos. Pasak politiko, kaimynai naudojasi kitais sandėliukais ir į šį tikrai nepretenduoja. Kai kurie, anot A. Šimkaus, sužinoję apie jo pradėtas procedūras irgi nusprendė pasekti tokiu pavydžiu bei įsigyti sandėliukus, kuriais naudojasi.

Politikas taip pat pastebėjo, kad visos procedūros trunka labai ilgai, o per visą tą laiką turtas tik brangsta. 

„Pradėjau popierius tvarkytis gal prieš pusantrų metų, tikėjausi, kad reikės sumokėti apie 5 000 eurų, o dabar jau kaina siekia 11 000 eurų”, – sakė A. Šimkus.

Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis aiškino, kad toks sandoris būtų vykdomas pagal Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą. 

Pastarojo 25 straipsnyje numatyta, kad pagalbinio ūkio paskirties pastatai bei jų dalys už rinkos vertę teikianti pirmenybę gali būti parduodami teisėtai juos naudojantiems asmenis. 

Anot E. Simokaičio, prie šių daugiabučių jau yra privatizuota arba parduota apie 90 proc. sandėliukų. 

Tokiam sprendimo projektui jau pritarė miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas. Jo posėdžio metu dėl sandorio vienintelį klausimą uždavė Rimantas Taraškevičius, pasiteiravęs, ar vėliau nebus taip, kad savivaldybei šioje vietoje teks išpirkinėti sandėliukus. 

E. Simokaitis politikus patikino, jog prieš rengiant tokį sprendimo projektą buvo išanalizuoti šios teritorijos detalieji planai – jie nenumato sandėliukų griovimo. 

ATNAUJINTA. Miesto tarybos posėdžio išvakarėse su „Atvira Klaipėda” susisiekė klaipėdietis, gyvenantis viename iš šių namų ir išdėstė tiek savo istoriją, tiek ir nuomonę, kad savivaldybė ketina pernelyg pigiai parduoti sandėliuką A. Šimkui. 

„Turiu ir aš sandėliuką šiame komplekse. 2017 metais prašiau savivaldybės, kad parduotų kitą, sieną besiribojantį su maniškiu. Klausiau, ar įmanoma kokia nors lengvata – pasakė, kad tik aukcionas. Surengė tą aukcioną, pradinė apie 9 kvadratinių metrų ploto sandėliuko kaina buvo apie 2800 eurų. Tų metų rugsėjį vykusiame aukcione teko rungtis aktyviai su kitais dviem kaimynais ir galutinė mano pasiūlyta kaina buvo 6000 eurų. Tai kodėl dabar savivaldybė nenori surengti aukciono? Mielai sudalyvaučiau ir aš, ir, ko gero, kiti kaimynai. Ar čia tokia privilegija dėl to, kad politikas priklauso valdančiajai daugumai””, – kalbėjo klaipėdietis, kurio vardas ir pavardė redakcijai žinomi.  

ATNAUJINTA II. Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu liberalė Lina Skrupskelienė retoriškai teiravosi, ar daug dar sąlygų už lojalumą turi iškėlęs A. Šimkus valdantiesiems ir ar ne per brangiai jis kainuoja.  

„Kalėdų metas ir turime Tarybos narį, prie kurio rankų viskas limpa. <…> Toks mūsų sprendimas ir nuskambėtų mieste, ir jau skamba. Siūlau laikyti aukštai iškeltą miesto Tarybos kartelę ir nedovanoti tokių dovanų Tarybos nariui”, – siūlė Nina Puteikienė. 

Tačiau jos raginimo dauguma politikų neišgirdo – sprendimo projektą palaikė 17 Tarybos narių, prieš buvo vienas, susilaikė septyni. 

Po balsavimo N. Puteikienė jį pavadino „tam tikra dovana visiškai neskurstančiam piliečiui”. 


  2021-12-23

  15 komentarai “Tarybos nariai sutiko parduoti kolegai sandėliuką (atnaujinta)”

  1. AvatarBosas (IP: 88.118.164.47)

   Shema aiski…nusipirkau viena sandeliuka,po to kita..dar viena…dar jei žeme išpirktu po jais..tai biznis!!!..Kiek vietu Klaipedoje yra?!kur buvo “sandeliukai” o po kiek laiko išdygo daugiaaukštis namas-))))..VSE ZAKONNO-))))..

  2. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.111)

   Siūlau lozungą 2022-iems metams “Papuoškime Klaipėdą sandėliukais 2022-siais metais”. Man to sandėliuko tikrai nereikia, toli gyvenu ir neturiu ką dėti, bet pardavinėti turtą be aukciono… kažkaip tiesiog keista… Taip viskas gražiai įvyniota, kad viskas tampa aišku. Dažnai po tokių biznelių pagalvoju, o ką šioje situacijoje pasakytų šviesios atminties Alfonsas Žalys? Tai buvo miesto sąžinė.

  3. AvatarAntanas (IP: 195.182.76.3)

   Tokius sandėliukus reikia griauti, o ne pardavinėti tarybos nariams, kokie jie bebūtų. Toks sprendimas jau seniai buvo priimtas miesto Tarybos, kad senamiestį reikia išvalyti nuo sandėliukų, bet administracijos direktorių ir turto skyriaus vedėją užpuolė amnezija , viską pamiršo …..
   … vogėme, vagiame ir vogsime, kol turtėsime iš ko…

   • AvatarGriauti (IP: 78.57.239.236)

    Pritariu. Tie griuvėsiai buvo skirti kažkada laikyti kurą šildymui. Kaip tie sandėliukai, garažai darko Klaipėdos senamiestį.

  4. AvatarKeista (IP: 185.169.255.201)

   Kad kai kas tai vadina dovana, rašoma: Sandėliukas A. Šimkui būtų parduodamas už UAB „OBER-HAUS“ nustatytą rinkos vertę – 11 000 eurų, pridedant dar 70 eurų už vertės nustatymo paslaugą. Ar tikrai žmogus sumokantis tokią sumą gauna dovaną, kur čia dovana?

  5. AvatarKaimynas (IP: 86.100.19.172)

   Citata : ”Pasak politiko, kaimynai naudojasi kitais sandėliukais ir į šį tikrai nepretenduoja.” – šiame name yra kaimynų, kurie neturi , nei rūsių ,nei sandėliukų. Tad tikrai pretenduotų į sandėliuką.

  6. AvatarJūratė (IP: 90.131.38.13)

   Šimkaus kaimynas šioks ir toks. Pats Šimkus visada gyriasi, jog gyvena Vites rajone, nuosavame name. Čia tik jo įsigytas nekilnojamas turtas, kurio vis jam trūksta,
   įsigeide sandėliuko

  7. AvatarKaimynas (IP: 86.100.21.97)

   Skambinosio pavardė žinoma ne tik redakcijai, žinoma ir kaimynams tai tikriausiai buvęs miesto tarybos narys Marius Us….Žmogus trykštantis arogancija ir panieka kitiems žmonėms. Sandėliukas kurį jis pirko aukcione, jis nesinaudojo, todėl ir buvo skelbiamas aukcionas. Kadangi arogancija šiam tipeliui neleido pralaimėti, tai sumokėjo didžiulius pinigus. Kaip ir sumokėjo didžiulius pinigus, kad “suėstų” šalia gyvenusią kaimynę. Galite pasguglinti apie jo žygius prieš vienišą moterį, kuri gavo išsikraustyti dėl M.U. nežmoniško puolimo. Buvo TV reportažas kaip jis prie kaimynės buto pastatė ir prirakino šiukškių dėžę į kurią krovė gendančius produktus. Buvo straipsnis Lryte, kaip nusipirkęs patalpas Vilniuje visiems kaimynas užsuko vandenį ir juo terorizavo,kad jie duotų sutikimus jam patalpose įrengti tai ko jis nori, bet nenori kaimynai. Tai ir dabar nori, kad kaimynai jam paklustų besalygiškai, taip kaip jis nori. Yra kaimynas kuris jo neklauso, tai M.U. ambicijos ir pavydas varo iš proto.

  8. AvatarJūratė (IP: 86.100.115.25)

   Atejo A. Šimkus į miesto tarybą, kad taptų sandėliuko ir kitokio turto prichvatizatoriumi. Gerai jam sekasi

  9. AvatarAnonimas (IP: 88.119.136.56)

   Kam pardavinėti miesto centre tokius menkaverčius pastatėlius, žiauri vizualinė tarša, potecialus gaisrų židinys…

  10. AvatarRuta (IP: 88.119.137.84)

   ar dabar taip vadinasi garažai? Sandėliukai su garažo vartais?

  11. AvatarStudentas (IP: 188.69.195.171)

   Ar tokiems sandėliukams čia vieta? Neparduoti nei vienam, nugriauti, suformuoti sklypą ir taip papildyti miesto biudžetą.

   • AvatarTaip (IP: 86.100.110.138)
   • AvatarHusky (IP: 90.140.45.165)

    Na jūs ir kaušeliai,leis nupirkti vieną,paskui iš savininkų supirks kitus,maždaug po 1000 eu.,o čia pist ir sklypukas neblogas… Toks įspūdis,kad komentaruose tik “malalėtkos”,kurie nesupranta,kaip vyksta turto užgrobimas

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    >>>Husky. Ilgai galvojot, kol paraset? 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt