P0

Aplinkosauga

Žala dėl taršos Dangėje gali siekti 35 000 eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-04


Atsakomybė už taršą pavojingomis cheminėmis medžiagomis Dangės upėje Klaipėdoje gali siekti iki 35 tūkst. eurų, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Tarša Dangėje aptikta paskutinę praėjusio metų, penktadienio, naktį. Martyno Vainoriaus nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai toliau šalina teršalų likučius ir ieško nelaimės kaltininko – taršos šaltino, tačiau darbus apsunkina nuolat besikeičiančios oro sąlygos.

Nuo darbų pradžios surinkta apie 11 konteinerių teršalais išteptų meldų ir išvežta apie 80 kub. m užteršto vandens.

AAD Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkės Lauros Dagilienės žodžiais, tarša lokalizuota, bet vis dar likę taršos pėdsakų – tai naftos produktų plėvelė, ant vandens atsirandanti nuo upės krantinių, laivų ir kitų objektų.

Vandeniui pasidengus naftos plėvele, didžiausia grėsmė kyla jūros paukščiams ir žinduoliams, kurie maitinasi vandens paviršiuje arba nardydami.

Ieškant teršėjo AAD patikrino UAB „Klaipėdos vanduo“ išleistuvus, toliau apžiūri įmonių teritorijas. Įvykio vietoje nuolat budi AAD pareigūnai, specialiųjų tarnybų pajėgos, laukiama laboratorinių tyrimų rezultatų.

„Upėje buvo susidariusi 50 m ilgio ir 20 m pločio naftos produktais užteršta ledų sangrūda, – Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pranešime cituojamas Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis. – Naftos produktais užterštą ledą reikėjo surinkti ir sudėti į specialias talpyklas. Labai gerai, kad vietoje buvo laivas su specialia gerve, kuria buvo kilnojamas ledas. Ugniagesiai gelbėtojai tris dienas rinko ledą, statė bonines užtvaras, plaukiojo valtimi ir purškė teršalus. Užterštas ledas buvo surinktas sausio 2-osios vakare, tačiau ir vakar, ir šiandien jiems dar teko purkšti atskiras teršalų dėmes upėje. Manau, kad šį darbą dar teks pratęsti ir kitomis dienomis.“

Tarša Dangėje aptikta paskutinę praėjusio metų, penktadienio, naktį.


  2022-01-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt