Būsimos planavimo procedūros sukėlė nerimą dėl miško likimo (6)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2022-01-11

Klaipėdos savivaldybės paskelbta informacija apie planuojamą rengti Poilsio parko detaliojo plano korektūrą sukėlė kai kurių klaipėdiečių nerimą – ar tik taip neatveriama galimybė naujoms statyboms valstybinio miško teritorijoje.

Savivaldybės administracijos urbanistai tikina, kad tokios procedūros tikrai nekelia pavojaus miškui – jomis siekiama atskirti sklypą su mišku nuo Vasaros estrados, kurią norima rekonstruoti.

„Kai yra valstybinė miškų žemė, negali jokių gyvenamųjų namų statyti. Pakeis paskirtį ir gali visokius velnius krėsti. Didelė rizika, kad parko vietoje gali privatūs pastatai dygti”, – savo nuogąstavimą išreiškė su „Atvira Klaipėda” susisiekusi klaipėdietė Jolanta.

Savivaldybės administracijos Urbanistikos ir architektūros skyriaus patarėja Aušra Šimkuvienė aiškino, kad dar 2004-aisiais miesto Taryba buvo patvirtinusi detalųjį planą, apimantį ir Vasaros estradą, ir vadinamąjį „Kar kar parką”. Pasak A. Šimkuvienės, svarstant Vasaros estrados rekonstrukcijos galimybes buvo pradėta jai reikalingo sklypo įregistravimo Registrų centre procedūra, tačiau paaiškėjo, kad per tuos daugiau nei 17 metų sklype atsirado ir valstybinių miškų. Kadangi sklypo paskirtis negali būti dvejopa – ir miškų, ir kita, todėl, anot specialistės, ir buvo pradėtos procedūros, kad būtų atskirtas valstybinio miško sklypas ir reikalingas Vasaros estradai.

Viso sklypo plotas siekia apie 8 ha, kiek iš jų taps vien miško sklypu, o kiek bus priskirta Vasaros estradai, pasak A. Šimkuvienės, paaiškės tik pačio detaliojo plano rengimo metu. Paskelbta informacija yra tik viso proceso pradžia – paviešinti tikslai, vėliau bus skelbiamas konkursas detaliojo plano rengėjui išrinkti. Ir tik sutartyje bus fiksuojama, per kiek laiko rangovas turi atlikti paslaugą.

Pasiūlymus dėl planavimo tikslų planavimo iki sausio 21 d. (įskaitytinai) galima teikti elektroniniu paštu info@klaipeda.lt arba planavimas@klaipeda.lt.

Savivaldybės administracijos vyriausiojo patarėjo Ričardo Zulco teigimu, urbanistai tikriausiai mato poreikį tokiam detaliojo plano keitimui, tačiau numatyti Vasaros estrados sutvarkymo darbai, anot jo, yra planuojami pagal esamą detalųjį planą.

Žinia, dėl galimų Vasaros estrados perspektyvų buvo surengtas architektūrinis konkursas, tačiau jo vertinimo komisija rekomendavo nerealizuoti nė vieno pateikto pasiūlymo, nes jais esą bus per didelė intervencija į teritoriją, kuri realiai yra vartai į Girulių mišką. Be to, architektūriniame konkurse pateiktiems pasiūlymams realizuoti būtų reikalingos milžiniškos investicijos – nuo 15 iki 45 mln. eurų.

Tad pernai balandį miesto Tarybos kolegijai buvo pasiūlyta pasirinkti vieną iš dviejų alternatyvų, kokių tolimesnių veiksmų imtis dėl Vasaros estrados – ar ją tik kapitaliai suremontuoti (tai galėtų kainuoti apie 1,5 mln. eurų), ar sutvarkyti ir jos aplinką (apie 4 mln. eurų).

Politikams pasirinkus pastarąjį variantą, anot R. Zulco, buvo suformuota techninė užduotis, kuri jau perduota Viešųjų pirkimų skyriui ir turėtų būti skelbiamas konkursas rangovui išrinkti. Pastarasis turėtų ne tik suremontuoti pačią estradą, bet ir nugriauti sovietinius tualetus ir vietoje jų pastatyti naujus, sutvarkyti pagrindinį taką, dabar esančią ekstremalaus sporto aikštelę ir kt.

Žymos: | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Būsimos planavimo procedūros sukėlė nerimą dėl miško likimo”: 6

 1. Nesvarbu parašė:

  Ir be pastatų jie sugeba sunaikinti mišką. Po chuligano Selo pragariško garso stiprintuvų ir bombų sprogimui prilygstančių fejerverkų miškas tampa ( tarsi) negyvas. Siūlau paskaityti naujausius tyrimus apie pragaištingą tokio garso poveikį miško gyvūnijai. Žinoma, ne Lietuvoje tie tyrimai atlikti, o civilizuotose šalyse. Kodėl tokios pragaro garso fiestos vyksta ten, kur už kelių metrų prasideda oficiali Tylos zona? Dėl to, kad tai neša pelną gobšiems cinikams atlikėjams ir savivaldybės nepasotinamiesiems?

 2. Budėk, Atvira Klaipėda parašė:

  Labai keista situacija, ir kaip visda piemu smuiku sugroja” greitukas „Zulcas. Gal A K pasidomės, kas bus sodinama tuose 8 ha? Ar vėl kokios sakuros?

 3. Unikalu parašė:

  Savivaldybėje, pasirodo, jau yra URBANISTŲ! Miesto politikai pasitarė, R. Zulcas suformavo užduotį ir tuoj bus skelbiamas konkursas statybininkams parinkti. Tada miesto bendruomenių vadai rašys komentarus – labai blogi miesto architektai nes neprisideda prie viešojo intereso įgyvendinimo, viešumo, kokybiško miesto :).

 4. 8 ha yra dabar paslaptys parašė:

  Pi to išlis ., kaip Lukoševičienė iš savivaldybės isikurė vietoje vaiku stovyklos. Dabar kas isikurs?

 5. Virginija Jurgilevičienė parašė:

  Kas čia per Vasaros estrados rekonstrukcija, kai prireikia papildomų 8 ha teritorijos?

  • Liudvika parašė:

   Atkreipiu dėmesį, kad šalia KAR KAR, sunaikinęs medžius ir miško paklotę. Man regis jo sutarties galiojimas eina į pabaigą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Vaido Baumilos koncertą Klaipėdoje apšildys Rūta MUR

Birželio 22-osios vakarą Klaipėdos vasaros estradoje didžiausią savo šios vasaros šou surengs Vaidas Baumila. „Vasarvidžio naktis“ pavadintą koncertą pradės atlikėja ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Kultūra

Vėl vyks Vakarų Lietuvos dainų šventė

Šiais metais Lietuva mini Dainų šventės 100-metį. Ta proga vyks ir Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė. Sekmadienį jau nuo pat ...
2024-06-09
Skaityti daugiau

Miestas

Dainų šventės šimtmečio proga sodins ąžuolą 

2024-uosius Seimui paskelbus atmintinais Dainų šventės metais, Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia Lietuvos dainų šventės 100-metį įamžinti kiekviename mieste, kuriame ...
2024-04-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This