P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

„Grigeo Klaipėda” bylą nagrinės Šiauliuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-11


Lietuvos apeliacinio teismo nutartimi „Grigeo Klaipėda” baudžiamoji byla perduota Šiaulių apygardos teismui.

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkės nutartimi byla buvo išsiųsta į Lietuvos apeliacinį teismą, kad būtų išspręstas jos teismingumo klausimas, t. y. kuriam teismui perduoti nagrinėti šią bylą. Tokio sprendimo pagrindas – kaltinimai byloje pareikšti asmeniui, kuris yra Klaipėdos apygardos teismo teisėjos tėvo šeimos narys.

Klaipėdos apygardos teismo nuomone, „ši aplinkybė tiek proceso dalyviams, tiek pašaliniam stebėtojui gali kelti abejonių Klaipėdos apygardos teismo nešališkumu”.

Lietuvos apeliacinis teismas sutiko su tokiu vertinimu ir atsižvelgiant į apygardų teismų darbo krūvius bei tai, kad kad dauguma proceso dalyvių gyvena Klaipėdos mieste ir rajone, bylą perdavė nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Kaltinimai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir disponavimu, sistemingu teisės aktų pažeidimu, darant žalą gamtai yra pareikšti akcinei bendrovei „Grigeo Klaipėda” ir 14-ai fizinių asmenų. Tarp kaltinamųjų yra ir bendrovės „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis, ir dabartinis AB „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas bei dar trys ankstesni šios įmonės vadovai ir kiti atsakingi įmonės darbuotojai.

Aplinkos apsaugos departamentas byloje yra pareiškęs didesnį nei 48 mln. eurų civilinį ieškinį dėl gamtai padarytos žalos.

Už minėtas nusikalstamas veikas fiziniai asmenys griežčiausiai gali būti baudžiami laisvės atėmimu iki 7 metų, o bendrovei gali grėsti bauda iki 5 mln. eurų arba net likvidavimas.


  2022-01-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt