P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Žalią kryptį pasirinkusi Uosto direkcija pirks dyzelinį laivą (10)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-14


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė atliekų surinkimo laivo statybos techninių specifikacijų projektą ir laukia pastabų bei pasiūlymų. Pasak paskelbtos dokumentacijos, laivas turi būti suprojektuotas ir pastatytas kaip lijalinių vandenų, nuotekų, šlamo ir šiukšlių surinkimo, transportavimo bei „atidavimo” laivas. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Numatoma, kad laivas turi būti varomas kintamų apsukų dyzelinio variklio, kuris suks „fiksuoto žingsnio” sraigtą. Dyzelinių degalų talpos – 8–10 kub. m. Jūriniai dyzeliniai degalai turi atitikti ISO 8217:2012 (E) arba lygiavertį standartą.

„Atliekos ir šiukšlės bus surenkamos iš atplaukusių į Klaipėdos uostą laivų, transportuojamos ir atiduodamos į kranto valymo įrenginius. Laivas dirbs Klaipėdos uoste ir jo prieigose 24/7. Laivas turi būti nuo 400 iki 500 m3 krovininės talpos, laive turi būti sumontuota lijalinių vandenų valymo įranga, – apibrėžta techninėje specifikacijoje. – Siekiant padidinti manevringumą, laive turi būti sumontuotas vienas laivapriekio pavairavimo įrenginys. Laivapriekyje turi būti sumontuotas teleskopinis kranas, skirtas žarnų, šiukšlių konteinerių, 20 pėdų ISO konteineriui ar ritėms su boninėmis užtvaromis kelti”.

Planuojamo statyti laivo apimtys: didžiausias ilgis – 30-40 metrų, plotis – 7-10 metrų, maksimali grimzlė – neribojama, borto aukštis – 1-3 metrai. Laivas turi būti suprojektuotas ir pastatytas taip, kad pasiektų ne mažesnį nei 10 mazgų bandomąjį greitį, esant maksimaliai grimzlei, eigos varikliui veikiant maksimalia leistina nuolatine apkrova (MCR).

Laivo įgulą sudarytų trys žmonės (kapitonas, mechanikas, jūreivis – motoristas). 

Numatoma, kad laive turi būti sumontuota kranto jungtis, skirta prisijungti prie el. energijos nuo kranto.

Baigiantis gruodžiui direkcija paskelbė Žaliosios krypties koncepciją.

„Turėdami aiškią kryptį, telkiame jėgas ir darbą, kad Klaipėdos uostas būtų kuo draugiškesnis aplinkai. Mūsų siekis yra, kad iškėlę galvą galėtume būti vienoje gretoje su pažangiausiais ir darniausiais uostais, tad kryptingai einame kartu su visu pasauliu. Parengta Žaliojo uosto koncepcija bus tarsi katalizatorius, leidžiantis įgyvendinti svarbius projektus“, – teigė tuomet Algis Latakas, Uosto direkcijos generalinis direktorius.

Parengti „žaliojo uosto” koncepciją direkcijai kainavo keliasdešimt tūkstančių eurų. Kiek preliminariai gali kainuoti dyzelinio laivo statyba, neskelbiama.


  2022-01-14

  10 komentarai “Žalią kryptį pasirinkusi Uosto direkcija pirks dyzelinį laivą”

  1. AvatarZALIAS tik DOLIARAS (IP: 78.57.234.187)

   TAI jau atuominis kuras tapo zaliu ir dujos jau zalios, anglys taip pat bus zalios, kaip zalios malkos, o musu valdzios sprendimai zali ar durni?

  2. AvatarPrastas pasirinkimas liberalusis Šulcas (IP: 90.131.35.47)

   Liko laukti straipsnių kokiu kuru varomi kruiziniai laivai , kurių taip laukiame ?

  3. AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

   Žalias antausis SGD klasteriui 🙂

   • AvatarNe (IP: 90.131.35.47)

    Antausis liberaliai Šimonytės vyriausybei . Liberalui Aplinkos ministrui Gentvilui ir laisvam Susisiekimo ministrui . ” Uostas ” vis dar valstybės valdoma įmonė , matyt valdančiuosius tenkina laivas .

   • AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

    DJ gerbiamas “Ne”, jūsų išvardintiems subjektams patenkinti pagal Žaliojo uosto koncepciją KVJUD yra numačius vieno elektromobilio įsigijimą. Vieną jau turi, tai įgyvendinus Žalią – bus du.

   • AvatarNe :) (IP: 90.131.35.47)

    Aš tą ir rašau . Šimonytės vyriausybei su liberaliais ministrais viskas su ” žaliu ” yra OK 🙂

  4. AvatarO liberalusis Šulcas (IP: 90.138.117.148)

   norėtų , kad ” atliekos ir šiukšlės ” būtų pilamos į jūrą ar marias , kol pradės gaminti ” elektra varomus ” laivus ? Kokia sensacija …To ir tikėjausi ir liberalo .

   • AvatarDujininkas (IP: 90.131.34.57)

    Būtent, o SGD terminalas kam pas mus? SGD varomi laivai negaminami? Žalioji Susisiekimo ministerija tsakant. Smiltynės perkėlos naujasis grožis juk irgi dyzelinis

  5. AvatarKLAUSIMĖLIS UOSTO DIREKCIJAI (IP: 88.119.119.241)

   Nuo kada dyzeliniai varikliai patapo ŽALIUOJU KURSU? Kame ŽALUMAS?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt