P0

Regionas

Vėjas nuvertė jachtas, tūkstančiai ūkių dar neturi elektros

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-14


Dėl naktį į penktadienį sustiprėjusio vėjo Klaipėdos uoste buvo pradėta riboti laivyba. Incidentas fiksuotas Kruizinių laivų terminale – čia vėjas nuvertė dvi jachtas, iškeltas žiemojimui ant kranto.

Penktadienio rytą buvo fiksuojami iki 25-27 m/s stiprumo vėjo gūsiai, bangų aukštis jūroje siekė 5 metrus. Vėliau jis susilpnėjo iki 17 m/s.

Uosto direkcijos pateikiamo duomenys

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktadienį siaus smarkūs vakarų, šiaurės vakarų vėjai, pajūryje audra tęsis.

Meteorologai įspėja, kad dėl stipraus vėjo galimas ledų išlaužymas Kuršių mariose, o dėl susidariusios patvankos numatomas vandens lygių kilimas Šilutės ir Klaipėdos rajonų savivaldybėse.

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) turimais duomenimis, apie 10.30 val. su elektros tiekimo sutrikimais susidūrę buvo apie 40 tūkst. klientų. Daugiausia gedimų fiksuojama Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose.

Teigiama, kad tokią situaciją sukėlė būtent stiprus vėjas. Jis verčia medžius, laužo šakas, kurios pažeidžia skirstomojo tinklo elektros oro linijas. Dauguma atsijungimų įvyko vos pusantros valandos bėgyje tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Teigiama, kad gedimų šalinimas prasidėjo iš karto.

„Lietuvos draudimas“ skelbia, kad audros nuostoliams atlyginti jau rezervuota 120 tūkst. eurų suma. Anot bendrovės ekspertų, skaičiai dar tikrai augs – prognozuojama pasiekti ir 300 tūkst. eurų sumą nuostoliams padengti.


  2022-01-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt