P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Populiariausia 2021-ųjų knyga „Klaipėdos miesto istorija“ išleista ir rusų kalba (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-19


Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vadovo, istoriko Vasilijaus Safronovo parašyta „Klaipėdos miesto istorija“, pasirodžiusi praėjusią žiemą, buvo išparduota žaibišku greičiu. Kad patenkintų paklausą, vasarą leidėjai kartojo tiražą, o netrukus knyga bus prieinama ir rusų kalba skaitantiems žmonėms.

Neįtikėtinos sėkmės sulaukusią knygą, „Klaipėdos knygos“ rinkimuose pelniusią populiariausios titulą, jos leidėjas – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus – planuoja versti ir į anglų, ir į vokiečių kalbas.

Knygos autoriaus Vasilijaus Safronovo teigimu, apie vertimą į kitas kalbas buvo galvojama dar rašant „Klaipėdos miesto istoriją“. Drauge su leidėju, Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, buvo nutarta, kad pirmiausia knyga bus verčiama į rusų kalbą. Tokį sprendimą lėmė kelios praktiškos priežastys – 2019-aisiais, kai buvo sumanyta rašyti „Klaipėdos miesto istoriją“, KU priėmė pirmuosius studentus į rusų kalba vykdomas studijų programas, kurios yra orientuotos į Europos Sąjungos Rytų partnerystės valstybes. Tarp jų buvo studijų programa „Europos istorija“. Šiandien KU vykdo priėmimą į penkias tokias studijų programas. Ne tik istorijos, bet ir kitų studijų krypčių rusakalbiams studentams yra aktualu pažinti miestą, į kurį atvyksta studijuoti.

„Kitas dalykas, nors rusakalbių gyventojų nuošimtis Klaipėdoje per pastaruosius tris dešimtmečius nuosekliai mažėja, jie sudaro gana didelę miesto gyventojų dalį. Paskutinio gyventojų surašymo duomenys rodo, kad 2021 m. rusų, baltarusių, ukrainiečių Klaipėdos mieste yra 19 proc. gyventojų. Absoliuti dauguma jų yra Lietuvos Respublikos piliečiai, čia kadaise atvykę ar gimę ir užaugę. Žinau, kad daugeliui jų lengviau yra skaityti rusų kalba. Juolab kad Klaipėdos mieste vis dar veikia šešios bendrojo lavinimo mokyklos, kuriose pagrindinė kalba yra rusų. Jiems turi būti prieinama gimtojo miesto istorija“, – sako knygos autorius.

Istorikas pažymi, jog rusakalbė auditorija šiuo klausimu buvo nuskriausta, nes leidinių apie šio krašto ir miesto praeitį rusų kalba beveik nėra, didžiuma iki šiol leistų istorinių tekstų buvo orientuotos į lietuvių ir vokiečių auditorijas „Lietuvos istorikai, manau, jau senokai suprato, kad jei nerašysime apie Lietuvos istoriją kitomis kalbomis patys, tą už mus darys kiti”,– teigia Vasilijus Safronovas.

Knygos leidybą finansavo Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Ją nuo kitos savaitės bus galima įsigyti Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje bei KU knygyne.


  2022-01-19

  2 komentarai “Populiariausia 2021-ųjų knyga „Klaipėdos miesto istorija“ išleista ir rusų kalba”

  1. AvatarVirgis (IP: 86.100.73.43)

   Geras nufotografuoto puslapio pasirinkimas 🙂

  2. AvatarAsd (IP: 82.135.168.93)

   Labai gerai parašyta knyga.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt