P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19 paros rodiklis šiek tiek sumažėjo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-21


Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį šalyje patvirtinti 6478 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – net 579 atvejais mažiau nei trečiadienį.

Klaipėdoje ketvirtadienį fiksuoti 522 nauji šios ligos atvejai – trim mažiau nei trečiadienį.

Savaitinis atvejų skaičius šalies mastu per paskutinę parą padidėjo 50,5 proc., Klaipėdoje – 56,1 proc. Toliau didėja ir susirgimų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų rodiklis: Klaipėdoje jis išaugo nuo 3133,7 atvejo iki 3280,6, šalyje – nuo 2005 iki 2117,6 atvejo.

Uostamiestis vėl atsidūrė paskutinėje vietoje tarp visų savivaldybių, o geriausiai vis dar laikosi Pagėgių savivaldybė (421).

Per praėjusią parą dėl SARS-CoV-2 ligos į ligonines paguldyti 132 pacientai. Šiuo metu iš viso ligoninėse yra 982 tokie ligoniai – 104 mažiau nei parą prieš tai. 91 iš jų gydomas reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – 9 mažiau nei trečiadienį.  

Per praėjusią parą mirusiųjų nuo COVID-19 sąraše atsidūrė 12 žmonių, iš kurių pasiskiepijęs buvo vienas 70-79 metų amžiaus žmogus.

Šalyje COVID-19 aukų jau yra 7727, Klaipėdoje – 355: čia per parą mirė vienas žmogus.  

Šiuo metu šalyje dar serga 45 762 gyventojai, pasveiko 531 822, tarp jų – 38 218 klaipėdiečiai: per parą išgijo 290 miestiečių. Uostamiestyje dar serga 3614 žmonių.

Per praėjusią parą šalyje paskiepyti 9354 gyventojai, iš jų trečią skiepą gavo 7622. Iš 429-ių ketvirtadienį Klaipėdoje paskiepytųjų trečiąją kartą vakcinavosi 355.

INFORMACIJA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija, turi užpildyti anketą https://atvejis.nvsc.lt/ ir pateikti ne tik epidemiologinius duomenis apie save, bet ir nurodyti sąlytį turėjusius šeimos narius. Jei užsikrėtęs žmogus to nepadarys, artimieji nebus įtraukti į izoliuotų asmenų sąrašą, o tai reiškia, kad jie negalės kreiptis ir dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo.

NVSC primena svarbiausius žingsnius, susijusius su sąlytį turėjusių izoliavimu:

 1. Žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, nedelsdamas pildo anketą https://atvejis.nvsc.lt/ ir IŠKART nurodo VISUS asmenis, su kuriais gyvena (išskyrus tuos, kurie persirgo ne seniau nei prieš 90 dienų). To nepadarius, visi kiti procesai negalimi.
 2. Kai žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, užpildo anketą https://atvejis.nvsc.lt/, sąlytį turėję žmonės gauna trumpąsias SMS žinutes.
 3. Gavę trumpąsias SMS žinutes, sąlytį turėję žmonės užpildo žinute gautą anketą.
 4. Užpildę SMS žinute gautą anketą, jei reikalinga, kreipiasi dėl nedarbingumo pažymėjimo privalomos izoliacijos laikotarpiui išdavimo į NVSC.  Pats paprasčiausias būdas tai padaryti – užpildant elektroninę formą per paslaugų portalą – Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Svarbu tai, kad prašymą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo žmogus turi pateikti ne vėliau nei iki privalomos izoliacijos laikotarpio pabaigos. Elektroninis nedarbingumo pažymėjimas išduodamas arba motyvuotai atsisakoma jį išduoti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo ir kitų dokumentų gavimo NVSC dienos.


  2022-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt