P0

Miestas, Svarbu

Per metus aistros dėl draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose aprimo (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-21


Praėjo daugiau nei metai po to, kai įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, priklausančiuose atskiriems savininkams. „Ažiotažas baigėsi”, – lakoniškai reziumuoja Marius Poimanskis, Klaipėdos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Šio skyriaus duomenimis, iš viso nuo 2021 metų sausio 14 dienos Klaipėdoje gauta 190 prieštaravimų dėl rūkymo balkonuose. Mieste yra apie 2000 daugiabučių namų.

Elsa Olofsson / CB Oracle (flickr.com) nuotr.

Šiuo metu draudimai rūkyti (vartoti tabaką, tabako gaminius ir su jais susijusius gaminius) yra paskelbti 169 Klaipėdos daugiabučiuose namuose. Per metus gauti 26 skundai dėl rūkymo balkonuose, terasose ir lodžijose, priklausančiose atskiriems savininkams. Dar trys – dėl rūkymo bendro naudojimo daugiabučių patalpose.

Išnagrinėjus skundus ir nustačius pažeidimo faktą, pažeidėjams buvo skirtos oficialios žodinės pastabos. Draudimo rūkyti privačiuose balkonuose, terasose ar lodžijose nesilaikantys asmenys gali būti nubausti iki 90 eurų siekiančia bauda.

Draudimas rūkyti daugiabučio namo balkonuose taikomas tuomet, kai bent  vienas iš to namo gyventojų kreipiasi į savivaldybės administracijos  direktorių, pateikdamas nustatytos formos prašymą, o jį išnagrinėjus administracijos direktorius pasirašo atitinkamą įsakymą ir jį viešai paskelbia.

Įsigaliojus tai numatančiam įstatymui kilo didelis ažiotažas, vyko aštrios diskusijos tarp tokio draudimo šalininkų ir oponentų. O institucijos, įgaliotos kontroliuoti, kaip jo laikomasi (jei reikia – ir bausti pažeidėjus), sakė, kad jį taikyti bus sudėtinga: esą, įstatymas nėra tobulas.

Paskutinis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl tokio draudimo buvo priimtas sausio 17 d. Juo paskelbta, kad rūkyti uždrausta Panevėžio g. 13 ir Debreceno 14 daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams. Jis įsigalios vasario 8 d.

Tokie įsakymai skelbiami Teisės aktų registre ir Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-01-21

  Vienas komentaras apie “Per metus aistros dėl draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose aprimo”

  1. AvatarVida (IP: 86.100.9.8)

   Kvailas įstatymas.Dauguma virtuvėse ir per langus išlindę rūko.Ir nieks nepasikeitė, dūmus tebeuostom.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt