P0

Centrinis archyvas: Klaipėda

Klaipėdos istorijos mėgėjams – dar vienas rašinių ciklas (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-01-22


Nuo šio sekmadienio „Atviroje Klaipėdoje” bus galima rasti dar daugiau informacijos apie mūsų miesto ir Klaipėdos krašto praeitį.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo ekspertai šiems metams skyrė finansavimą ir „Atviros Klaipėdos” sugalvotam projektui „Centrinis archyvas: kodas – Klaipėda”.

Mintis kartas nuo karto nuvažiuoti į Vilnių „pasirausti” tarp Lietuvos centriniame valstybės archyve (LCVA) saugomų dokumentų gimė besilankant Klaipėdos regioniniame valstybės archyve, kuriame saugomi Vykdomojo komiteto dokumentai, pagal kuriuos jau antrus metus iš eilės rengiame rašinius apie pokario Klaipėdą. Azartą pabandyti užsiimti tokiu reikalu padidino ir istorikas, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius, dr. Vasilijus Safronovas tarstelėjęs, kad LCVA yra „kilometrai bylų apie viską”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tad pirmasis vuajažas į Vilnių jau įvyko. Diena, praleista LCVA skaitykloje, bent jau man pačiam buvo pilna įdomių atradimų. Jie tikriausiai nenustebins istorikų, tačiau tikiuosi, kad bus įdomūs mūsų skaitytojams, besidomintiems Klaipėdos istorija.

Savaitgalinį šio projekto rašinių ciklą pradėsime nuo pasakojimo apie Lietuvos vyriausybės atstovo Klaipėdos krašte Leopoldo Dymšos 1920-1921 metais rašytus pranešimus.


  2022-01-22

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos istorijos mėgėjams – dar vienas rašinių ciklas”

  1. AvatarAsd (IP: 188.69.195.182)

   Super, laukiame straipsnių!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt