P0

Regionas

Pasirašyta sutartis moksliniams tyrimams ir Žemaitijos krašto identitetui stiprinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-01-23


Žemaičių muziejaus „Alka“ ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Muziejaus direktorė Eva Stonkevičienė ir instituto direktorius dr. Vasilijus Safronovas parašais patvirtino susitarimą bendradarbiauti organizuojant renginius, mokslo ir taikomuosius tyrimus bei jų rezultatų pristatymus, studentų praktikas, kvalifikacijos kėlimą, kuriant istorinių, archeologinių ir kitų šaltinių duomenų bazes, rengiant projektus, leidžiant leidinius ir įgyvendinant kitą įstaigų partnerystę skatinančią veiklą.

Iš kairės: Janina Bucevičė, Eva Stonkevičienė, Vasilijus Safronovas ir Vacys Vaivada.

„Abi institucijos mokslo klausimais bendradarbiavo jau seniai, tačiau bendradarbiavimas nebuvo įteisintas dokumentu. Džiaugiamės galiausiai žengę žingsnį ir pasiryžę pasirašyti sutartį, kuri bus naudinga ateities perspektyvoje. Tikiuosi, kad, pasibaigus strateginiams bei techniniams projektams ir atsidarius visiems muziejaus padaliniams, dar intensyviau pradėsime dirbti su turiniu, kuris ir yra muziejaus varomoji jėga. Intensyviai bendradarbiaudami su akademine bendruomene, atsivers platesnės galimybės atskleisti turimus resursus ir stiprinti krašto identitetą“, – pranešime cituojama direktorė E. Stonkevičienė.

Sutarties pasirašymą inicijavusios Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikės Janinos Bucevičės teigimu, su institutu bičiulystė užsimezgė tarpininkaujant doc. dr. Vaciui Vaivadai, kuris kiek daugiau nei prieš trisdešimt metų buvo ilgametis muziejaus mokslinis bendradarbis.

„Su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu ryšius palaikome seniai, o pastaraisiais metais mokslinis bendradarbiavimas tapo dar intensyvesniu. Praėjusiais metais, dalyvaujant instituto moksliniams darbuotojams surengtos konferencijos „Rainių tragedija: atmintis gyva“, „600 metų Žemaitija popiežiaus globoje“ ir įgyvendintos kitos veiklos. Svarbu paminėti ir tai, kad dr. V. Vaivada su kitais mokslininkais skaitys pranešimą šiemet birželio mėnesį rengiamoje konferencijoje, skirtoje Žemaičių muziejaus „Alka“ 90-ajai sukakčiai paminėti. Taip pat, gavus finansavimą, šiemet ketinama įgyvendinti projektą „Telšių atminties knyga: holokausto sunaikintas žydų bendruomenės gyvenimas“ ir surengti mokslinę konferenciją „Holokaustas Žemaitijoje: istorijos ir atminties atodangos“, – sakė J. Bucevičė.


  2022-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt