Atsargiai – sukčiai! Pataria nespausti įtartinų nuorodų

Konsultacijos

Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.

Vien praėjusią savaitę į Klaipėdos miesto ir rajono pareigūnus kreipėsi net 6 asmenys, nukentėję nuo sukčių. Pusė iš jų tikėjosi įsigyti „pigiai“ parduodamus butus ir neteko nuo 2000 iki 3000 eurų, kuriuos pardavėjais prisistačiusiems asmenims pervedė kaip rezervacijos mokestį. Kiti – ketino įsigyti arba parduoti mobiliuosius telefonus, tačiau arba prekės, arba pinigų – negavo.

Pareigūnai ragina neprarasti budrumo – ypač jei parduodamą daiktą įsigyti norintis asmuo susisiekia ne telefonu, o per įvairias programėles, atsiunčia nuorodas, dažniausiai neva kurjeriui užsakyti, į kurias reikalaujama suvesti asmeninę informaciją bei bankininkystės duomenis. Įtarimų turėtų sukelti ir tai, jei pinigus prašoma pervesti į kito, ne pardavėju prisistatančio asmens, banko sąskaitą – sukčiai taip bando „sumėtyti pėdas“ – siekia apsunkinti galimybes juos susekti.

Pareigūnai pataria nepasiduoti emocijoms – neskubėti spausti atsiųstų nuorodų, kad ir kokiu pretekstu jos būtų atsiųstos. Daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos. Parduodant prekes patariama įsitikinti, kad pinigai tikrai yra pervesti į jūsų sąskaitą ir tik tada išsiųsti ar perduoti jos pasiimti atvykstančiam asmeniui.

Visada rekomenduojama pasiskaityti komentarus apie pirkti ar parduoti ketinančius asmenis, saugotis siūlančių neįtikinamai mažas kainas, vengti išankstinių mokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims, prieš tai neįsitikinus, kad tai ne sukčių pinklės.

Pakliuvus į sukčių pinkles ar bent įtarius ketinimus sukčiauti raginama pranešti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Sukčiai prisidengia Lietuvos pašto vardu

Gyventojai perspėjami, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo bandymų apgaulės būdu išvilioti lėšas, prisidengiant Lietuvos pašto vardu. Gyventojams siunčiamos SMS žinutės su ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Pensininkė neteko 12 000 eurų

Klaipėdos policija pranešė, kad šeštadienį, apie 10-11 val., viename Šiaulių gatvės bute iš 70-metės jo savininkės nepažįstama moteris apgaulės būdu ...
2024-03-24
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdoje sukčiai toliau šienauja įspūdingas sumas

Policija praneša apie dar du atvejus Klaipėdoje, kai sukčiai išviliojo dešimtis tūkstančių eurų. Ketvirtadienį buvo sulaukta pranešimo, kad iš vienos ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This