P0

Miestas

Kapinių vandens sistemoms ieškoma prižiūrėtojų

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-01-25


Joniškės ir Lėbartų kapinių vandentiekio ir lietaus nuotekų sistemoms prižiūrėti Klaipėdos miesto savivaldybė ieško rangovų. Su viešojo pirkimo laimėtoju numatoma pasirašyti iki 102 900 eurų vertės sutartį trejiems metams. 

lebar
Lėbartų kapinės. Martyno Vainoriaus nuotr.

Rangovas turės užtikrinti nuolatinį vandentiekio ir lietaus nuotekų sistemų, įrenginių kapinėse funkcionavimą. Savivaldybei pareikalavus, darbai turės būti atliekami ir po darbo valandų bei poilsio ir švenčių dienomis. Taip pat bus privalu  laiku paruošti vandentiekio sistemą žiemos ir vasaros periodams.

Įvykus avarijai  ir nesant galimybės ilgiau kaip 3 paras užtikrinti vandens tiekimo vamzdynu visoje Joniškės ar Lėbartų kapinių teritorijoje privalu pastatyti vandens cisterną su vandeniu (Lėbartų kapinėse – dvi, Joniškės –  vieną). Jų talpos turi būti ne mažesnės kaip 10 kub. m. 

Į prižiūrėtojo pareigas įrašyta vandens kolonėlių ventilių/rankenėlių, prailginimų keitimas, vandens bokšto, gręžinio, siurblinės priežiūra, vandens bokšto vandens slėgio reguliavimas. Rangovas taip pat turės pašalinti kapinėse susikaupusį ir nenutekantį vandenį.

Be to, jis turės užtikrinti vandens bokšto, gręžinio, siurblinės, vandens kolonėlių estetinį vaizdą bei išvalyti kanalizacijos tinklus.

Vykdydamas kapinių vandentiekio ir lietaus nuotekų sistemų priežiūrą rangovas privalės atlyginti padarytą žalą už sugadintą turtą: savivaldybės ar kapaviečių statinius, ar kitus kapinių objektus.

Kasmet tiek Lėbartų, tiek Joniškės kapinės keletą kartų randasi vandens tiekimo trukdžiai. Pagrindinės priežastys – vamzdynų avarijos arba elektros tiekimo sutrikimai.


  2022-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt