P0

Miestas

Diskusija: miestas – kaip prasmingų jungčių reiškinys (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-03


Naujame Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastate, įsikūrusiame „LightHouse“ inovacijų parke, įvyko miesto plėtros aptarimui skirtas renginys, kuriame pristatyti infrastruktūros projektai, kursiantys Klaipėdos veidą ir gyvenimą.

Renginio metu bendrai diskusijai susirinko miesto lyderiai, verslininkai, visuomenininkai, kurie aptarė, koks turėtų būti miesto plėtros scenarijus ir kas jame vaidina reikšmingiausią rolę. 

Neringos Arnašiūtės nuotr.
Pristatytas „Holaxy“ projektas

Renginį inicijavusi SMK bendrakūrėja ir kanclerė Gabija Skučaitė kvietė mąstyti apie miestų plėtrą pandemijos, technologinio bumo ir geopolitinių grėsmių įkarštyje, kuomet verta atsigręžti į esminius žmonių gyvenimo klausimus, ieškoti sąsajų ir tarpusavio ryšių, kuriančių kasdieninio gyvenimo įprasminimą. 

„Mokslo ir studijų institucijai nebepakanka būti tik žinių ir išsilavinimo tiekėja, mes turime tapti ta vieta, bendruomene, tobulėjimo platforma, kurioje žmogus randa atsaką į kylančius profesinius ir gyvenimo klausimus, ieško atsakymų eksperimentuodamas ir patirdamas, kuria naujoves ir išradimus, išbando save, rūpinasi savo fizine ir emocine gerove bei padeda augti kitiems“, – pranešime cituojama G. Skučaitė.

Jos teigimu, šias idėjas atspindi „Holaxy“ projektas.

Tradiciniai, modernizmo dvasia suprojektuoti miestai nebeatitinka mūsų poreikių. Klimato kaitos fone kvestionuojama nevaldoma urbanistinė plėtra ir beatodairiškas išteklių švaistymas. Turime grįžti prie sąmoningesnio sugyvenimo su gamta ir kuriamomis technologijomis. Kartu privalome permąstyti visos architektūros bei urbanizmo sanklodą. Tai nėra patrauklumas ar mada, tai – neatidėliotina būtinybė“, – kalbėjo „Holaxy“ iniciatyvos bendraautoriaus dr. Tomas S. Butkus.

Klaipėdos projektų kuriama sinergija

Renginio metu buvo pristatyta ir daugiau ateityje prisidėsiančių prie patrauklesnės Klaipėdos infrastruktūros bei apjungsiančių miesto tinklą projektų, kurių dalis funkcionuoja jau šiandien.

Tarp pristatytų kūrybinių ir inovatyvių projektų, kurie jau spėjo sulaukti klaipėdiečių ir miesto svečių dėmesio – „Tech Zity“ (pranešėjas projekto steigėjas ir vadovas Darius Žakaitis) ir „Lighthouse“ (pranešėja „Lighthouse Hub SIC“ vadovė Eglė Stebulienė). Taip pat buvo pristatytos ir AB „Klaipėdos energijos“ bei Klaipėdos pašto teritorijų pritaikymo kultūriniams miesto poreikiams galimybės, aptarta „Memelio miesto“ architektūrinė vizija.

„Klaipėda gera vieta, tai – reiškinys, filosofija ir gyvenimo būdas. Linkiu, kad kuo daugiau žmonių patikėtų šiomis miesto savybėmis“, – sakė miesto meras Vytautas Grubliauskas.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-02-03

  Vienas komentaras apie “Diskusija: miestas – kaip prasmingų jungčių reiškinys”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Truputį žiūrėjau per youtube šį renginį. kažkokia pliurpalynė, vėjai…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt