1950-ųjų vasarą Klaipėdos miesto vykdomasis komitetas (VK) priėmė sprendimus, kurie kardinaliai pakeitė miesto veidą. Apie šiuos ir kitus su gyvenamuoju…
Klaipėdiečio teisėjo ir eksprokuroro „varkę” pridengė ir teismai, ir ministerija (1)
1949-1950 metų Klaipėdos miesto vykdomojo komiteto (VK) dokumentai atskleidžia, kad tuo metu dalis klaipėdiečių gyveno ir avarinės būklės namuose, o…
Pempininkai ir Naujakiemis: „grynai klaipėdietiški” II (2)
Ciklo „Urbanistiniai jubiliejai” rašinyje „Atvira Klaipėda” tęsia penktadienį pradėtą papasakojimą apie IV numerį sovietmečiu gavusio gyvenamojo rajono, kurį sudaro Pempininkų…
Pempininkai ir Naujakiemis: „grynai klaipėdietiški” (11)
„Na, štai pirmasis namas naujame Baltijos rajone jau po stogu. Pirmasis laukuose, kur tik prieš penketą mėnesių atėjo statybininkai, kad…
Žvejų rūmų 40-metis: mero butelis pamatuose ir milijoniniai užmojai dėl ateities (atnaujinta)
Birželio 18-ąją sukako 40 metų, kai duris atvėrė Žvejų kultūros ir sporto rūmai. Apvalios sukakties proga „Atvira Klaipėda” rašinių cikle…
Kultūra – šalia asenizacijos
Tarp 1948-1949 metais Klaipėdos valdžios padarytų sprendimų buvo ir svarbių kultūros sričiai. Kaip kad miesto istorijos muziejaus įsteigimas, pirmojo bibliotekos…
Kultūrinio aptarnavimo gerinimas: pučiamieji ir daugiau kino
Trimito era Klaipėdoje prasidėjo kur kas anksčiau nei 2011-ųjų balandžio 12-ąją – apie tai liudija Klaipėdos regioniniame valstybės archyve saugomi…
Diskusija: miestas – kaip prasmingų jungčių reiškinys (1)
Naujame Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijos (SMK) pastate, įsikūrusiame „LightHouse“ inovacijų parke, įvyko miesto plėtros aptarimui skirtas renginys, kuriame pristatyti infrastruktūros…
Holistinio žmogaus tobulėjimo centro architektūrinį konkursą laimėjo klaipėdiečiai (2)
Socialinių mokslų kolegijos uostamiestyje, Šiaurės prospekte, planuojamo įgyvendinti Holistinio žmogaus tobulėjimo centro „Holaxy“ architektūrinį konkursą laimėjo klaipėdiečių architektų firma „TAU…