P0

Politika

Kaip bus paskirstytos lėšos žuvininkystės sektoriui?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-03


2021–2027 m. Lietuvos žuvininkystės sektoriui atiteks 2 mln. Eur daugiau, nei praėjusiu laikotarpiu, o didžioji dalis lėšų bus skirta tvariai žuvininkystei ir akvakultūrai skatinti, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Pakrančių žvejybos ir akvakultūros bendruomenių vystymosi skatinimui planuojama skirti daugiau kaip 13 mln. eurų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiau kaip 25 mln. Eur atiteks ekonomiškai perspektyviems, konkurencingiems ir patraukliems žvejybos, akvakultūros ir perdirbimo sektoriams skatinti, o kiek daugiau nei 20 mln. Eur – tiems, kurie veiks tvariai ir taip prisidės prie klimato kaitos padarinių mažinimo.

Taip numatyta ŽŪM parengtame ir su socialiniais partneriais derintame Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 m. programos projekte, kuris Europos Komisijai bus oficialiai pateiktas jau šį mėnesį.

Lietuvos žuvininkystės sektoriui 2021–2027 m. skirta 87,4 mln. Eur. Iš Europos jūrų, žuvininkystės ir akvakultūros fondo bus skirta beveik 61,18 mln. Eur. Nors ši suma mažesnė nei 2014-2020 m. laikotarpiu, kai buvo skirta 63,43 mln. Eur, tačiau šįkart daugiau prisidės pati valstybė – 26,22 mln. Eur (2014-2020 m. skyrė 20,43 mln. Eur), tad bendra suma bus didesnė. 

Daugiausia – 33 proc. – lėšų numatyta skirti tvarios ir ekonomiškai perspektyvios akvakultūros veiklos skatinimui ( beveik 29 mln. Eur).

Beveik 15 mln. Eur (17 proc.) numatyta skirti veiksmingos žuvininkystės kontrolės ir vykdymo užtikrinimo priemonėms, taip pat patikimus duomenis  žiniomis pagrįstų sprendimų priėmimo užtikrinimui.

Pakrančių žvejybos ir akvakultūros bendruomenių vystymosi skatinimui planuojama skirti daugiau kaip 13 mln. Eur (15 proc.).

Ekonomiškai, socialiai ir aplinkosaugos požiūriu tvarios žvejybos veiklos stiprinimui siūloma skirti daugiau kaip 7 mln. Eur (8,34 proc.).

Vandenų ekosistemos apsaugai ir atkūrimui numatoma skirti kiek daugiau kaip 6 mln. Eur (7 proc.). Tokia pat suma numatoma ir konkurencingos, skaidrios ir stabilios žvejybos ir akvakultūros produktų rinkai, taip pat šių produktų perdirbimui plėtoti.

330 tūkst. Eur (0,2 proc.) numatoma skirti žvejybos pajėgumų pritaikymo prie žvejybos galimybių ir ekonominio lygio palaikymo laikino žvejybos veiklos nutraukimo ir žvejybos veiklos nutraukimo visam laikui atveju.

Siekiant stiprinti tvarų jūrų ir vandenynų valdymą, gerinant žinias apie jūras, jūrų stebėseną ir (arba) pakrančių apsaugos tarnybų bendradarbiavimą, numatyti daugiau kaip 2,6 mln. Eur (3 proc.).

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Energijos vartojimo efektyvumo didinimui ir išmetamo CO2 kiekio mažinimui planuojama skirti 180 tūkst. Eur (0,2 proc.).

5 mln. Eur. numatyti techninei paramai (skirtai programos administravimui ir viešinimui).

Programos projektą, atsižvelgus Europos Komisijos pastabas, būtina pateikti iki vasario 19 d. Jis oficialiai turėtų būti patvirtintas per pusmetį.


  2022-02-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt