P0

Miestas, Svarbu

Karštos diskusijos apie viešųjų įstaigų sujungimą baigėsi šnipštu (8)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-04


Klaipėdos miesto tarybos Kolegija penktadienį per kelias minutes apsisprendė, kam bus įteiktas apdovanojimas per Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, o vėliau nugrimzdo į daugiau nei dviejų valandų diskusiją apie miesto rinkodaros strategiją bei galimą ją įgyvendinančių viešųjų įstaigų sujungimą.

Lėmė ir rūpestis COVID-19 ligoniais

Klaipėdos miesto vėliava – apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai – vasario 16 dieną piliavietės aikštėje bus įteikta kunigui Mindaugui Šlaustui, Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonui. 

Mindaugas Šlaustas. Eriko Petriko nuotr.

Meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad tokiam pasiūlymui jį įkvėpė tiesioginis kunigo buvimas prie Covid-19 ligonių, jo pasiūlymas vakcinuoti žmones bažnyčioje, „vos ne pačiame šventoriuje”. Merui įspūdį padarė ir M. Šlausto iniciatyva bažnyčioje naudoti saulės energiją.

Karantino laikotarpiu klebono kasdien organizuojamas Šv. Mišių ir kitų pamaldų transliavimas internetu padėjo sumažinti atskirtį, teikė dvasinę paramą miestiečiams sunkiu periodu.

Klebono iniciatyva pasistūmėjo parapijos namų projektavimo darbai. Šiuose namuose planuojama įkurti dvasinės pagalbos, konsultavimo ir socialinių paslaugų centrą, prieinamą visiems miestiečiams.

Dvi valandos nerezultatyvios diskusijos

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įžvelgė keletą esminių trūkumų pernai priimtame Kolegijos sprendime įkurti Miesto rinkodaros ir komunikacijos skyrių ir pasiūlė Kolegijai idėją sujungti tris savivaldybės viešąsias įstaigas – „Klaipėda ID”, Klaipėdos turizmo informacijos centrą ir „Klaipėdos šventes”. Per naują junginį ir būtų įgyvendinama Klaipėdos rinkodaros strategija.

Dėl šio pasiūlymo Kolegijos nariai įsivėlė į poros valandų diskusiją, pasak mero, toli „nutoldami nuo dienos temos”.

Konservatorių Aidą Kaveckį iškart sudomino, ar būtų skelbiamas naujas konkursas sujungtos įstaigos vadovo vietai užimti. Jo kolega Andrius Petraitis nuklydo į Pilies dirbtuvių problematiką. Kiti domėjosi, kiek neužimtų vietų yra Savivaldybės administracijoje, kas ir kada sukūrė tą strategiją, kas ją iki šio įgyvendino.

Jungtinų įstaigų vadovės akcentavo jų veiklos išskirtinumus, darbų apimtis ir iššūkius. Jos sakė, kad ir dabar puikiai sutaria sprendžiant miestui svarbius klausimus. 

Reda Švelniūtė, savivaldybės Ekonominės plėtros grupės vadovė, priminė Kolegijai, kad miesto rinkodaros strategijos ištakos – Klaipėdos ekonominės plėtros strategija 2030, dar vadinama „Proveržio strategija”. Ją įgyvendina visos įstaigos, šiuo metu įgyvendinamas pirmasis etapas – miesto ženklo sukūrimas.

Miesto straipsnių vidus

Eglė Songailienė, „Klaipėda ID” vadovė, priminė, kad niekas nenori pokyčių, todėl niekas ir nevyksta. Ji siūlė atsižvelgti į kitų miestų patirtį ir žengti pirmyn. Esą reikalingas labai aiškus sprendimas, kas įgyvendins miesto rinkodaros strategiją, neatidėliojant jo vis tolyn ir tolyn.

„Delsdami mes švaistome pinigus, siunčiame skirtingas žinias apie miestą”,- sakė E. Songailienė.

Meras V. Grubliauskas sakė neturintis ryžto šiandien priimti sprendimą ir pasiūlė balsavimą atidėti. Jis sakė manąs, kad yra geresni variantai, nors jų neįvardijo. Ryžtingai priimti sprendimą dėl įstaigų sujungimą siūlė tik Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai.

Galiausiai kolegija baigė darbą, sprendimo taip ir nepriėmusi.


  2022-02-04

  8 komentarai “Karštos diskusijos apie viešųjų įstaigų sujungimą baigėsi šnipštu”

  1. Avatarnu jo (IP: 78.61.189.152)

   Meras V. Grubliauskas sakė neturintis ryžto šiandien priimti sprendimą .

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Pasiaiškinus kiek Klaipėdoje savivaldybė yra pristeigusi VšĮ, turbūt akys iššoktų pamačius kiek tose lesyklose darbą imituoja dykaduonių politikų bei savivaldybės klerkų giminių bei draugelių.

   • AvatarSimona (IP: 188.69.197.86)

    Nemanau kad sujungus visas poliklinikas ir ligonines į vieną Všį paslaugos klaipėdiečiams pagerės. Kiek reikia, tiek yra tų viešųjų įstaigų

   • AvatarDarbo imitacija (IP: 90.131.44.40)

    Ne kiek reikia, tiek yra, o kam reikia, tam ir yra. Paklauskime apie tai, kas padaryta už mūsų sumokėtus mokesčius, kiek investuotojų atvesta? Šitų VŠĮ sujungimas numatytas jau seniai. Tik kažkodėl Grubliauskui ryžto trūksta lesyklas sujungti.

  3. Avatarpaskutine trimitininko giesme (IP: 89.187.161.202)

   ar ne meras spalio kolegijoje agitavo balsuoti uz triju istaigu sujungima? matyt -iene per galva lupo, kad seimos pinigine ismest sugalvojo.

  4. AvatarMykai (IP: 188.69.213.202)

   Elida Mantuliva nežino kas ji yra. O kai nežino kas yra, yra niekas . Geriau nieko nedaryti, nei daryti nežinia ką.

  5. AvatarAr svarbu, kad aš Deivis? (IP: 77.79.44.34)

   Geras, tai Šulcas buvęs vicemeras, mero patarėjas dirba žurnalistu “Atviroje Klaipėdoje”… Nuo šiol “Atvira Klaipėda” tikrai bus ” nešališka” ir nepriklausoma :D…

  6. AvatarMartynai (IP: 185.65.50.242)

   pastykite redakcijoje kavos aparatą, nes Šulcas apsimiegojęs kreivai straipsnius raito. Ne vien konservai rėmė sprendimo priėmimą, bet ir Elida Mantulova iš demokratų frakcijos “Vardan Klaipėdos”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt