P0

Politika

Siūlo 0 proc. PVM tarifą maisto produktams, degalams ir šildymui skirtam kurui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-09


Gargžduose išrinktas Seimo narys Petras Gražulis įregistravo Pridėtinės vertės mokesčio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama nustatyti 0 proc. PVM tarifą visiems maisto produktams, išskyrus alkoholį ir tabaką, trąšoms, autotransporto degalams, visoms kuro, skirto gyvenamųjų patalpų šildymui, rūšims ir centriniam šildymui. Tokį siūlymą parlamentaras aiškina siekiu palengvinant mažiausias pajamas gaunančių gyventojų finansinę padėtį.

Nulinis PVM tarifas siūlomas dėl esą labai sparčiai augančių maisto, autotransporto degalų ir kuro, skirto gyvenamųjų patalpų šildymui, kainų ir atsižvelgiant į nulinį arba sumažintą PVM tarifą šioms prekėms Lenkijoje (išskyrus degalus – jiems Lenkijoje taikomas 8 proc. PVM tarifas).

„Jei tokia PVM sistema Lenkijoje mažina skurdą ir amortizuoja minėtų prekių ir paslaugų šuolius, tai veiks ir Lietuvoje“, – pranešime cituojamas P. Gražulis.

Anot jo, dauguma ES šalių taiko lengvatinius PVM tarifus maistui, šildymui, taip palengvindami mažesnių pajamų gyventojams išlaidų naštą.

„Kuo mažesnes pajamas gauna gyventojas, tuo didesnę dalį jo išlaidose sudaro maisto produktai. Lietuvos piliečių pajamos, lyginant su kitomis ES valstybėmis yra smarkiai mažesnės, o PVM maistui – smarkiai didesnis, pavyzdžiui, net 4 kartus daugiau, nei Lenkijoje. Todėl Lenkijoje skurdo lygis yra mažesnis, nei Lietuvoje. Be to, PVM mokesčio lengvatos maisto produktams neturi tik kelios ES valstybės, ir, deja, tarp jų yra ir Lietuva”, – teigia P. Gražulis.


  2022-02-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt