P0

Sportas

Klaipėdoje – lengvosios atletikos veteranų rekordų lietus

Atvira Klaipėda

Žiedūna Bielinienė, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos sporto klubo „Ąžuolas“ pirmininkė
2022-02-10


Į vasario 5-6 dienomis Klaipėdoje vykusį Lietuvos lengvosios atletikos meistrų (veteranų) čempionatą buvo susirinkę sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, kolegos iš Latvijos – Liepojos, Rygos, Tukums, Ventspilio – ir net iš Londono. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje šio čempionato metu buvo pravestos daugiakovės varžybos – moterų penkiakovė ir vyrų septynkovė.

Varžybose dalyvavo 22 Klaipėdos sporto klubo „Ąžuolas” nariai, iš kurių septyni teisėjavo.

Vytautas Zaniauskas septynkovėje pasiekė geriausią visų laikų rezultatą pasaulyje M60 grupėje. A. Ruginio nuotr.

Varžybos buvo tikrai įspūdingos – pasiekta 15-a Lietuvos meistrų rekordų. 14–os lengvaatlečių įvairiose amžiaus grupėse 60 m, 60 m barjerinio bėgimo, rutulio, svarsčio, kūjo, septynkovės, penkiakovės, šuolio į tolį rungtyse pasiekti rezultatai šiuo metu geriausi pasaulyje.

Latvis, pasaulio M70 dešimtkovės rekordininkas Valdis Cela septynkovėje surinkęs 5895 tšk. pasiekė aukščiausią visų laikų rezultatą pasaulyje. Nedaug nuo Valdžio Celos atsiliko  ir „Ąžuolo” narys Vytautas Zaniauskas (M60) amžiaus grupėje surinkęs 5798 tšk. Jo pasiektas rezultatas geriausias visų laikų rezultatas pasaulyje šioje amžiaus grupėje. Vytautas pasiekė du Lietuvos rekordus 60 m bėgime – 8.07 sek – ir 60 b/b –  9.24 s. Ir šiose rungtyse Vytauto pasiekti rezultatai yra geriausi pasaulyje. Reikia pažymėti, jog ir praeitų metų žiemos sezone 60 m barjerinio bėgimo rungtyje jis buvo geriausias pasaulyje.

Kaip ir buvo planuota, dar du Lietuvos rekordus pasiekė „Ąžuolo” klubo narys Steponas Baltuonis (M65) 60 m – 8.61 s – ir 200 m nubėgęs per 29.03 s.

Lina Zaniauskienė (W59) sunkiausioje moterų rungtyje – penkiakovėje – buvo antra. Arūnas Andrijauskas (M56) rutulio stūmimo rungtyje iškovojo auksą, kūjo ir svarsčio rungtyse – bronzą. Mantas Semčenko (M39) 60 m rungtyje buvo pirmas. Andrejus Dmitrienko (M 52) šuolio su kartimi ir 60 b/b rungtyse buvo pirmas. Vytautas Milius (M68) šuolio į aukštį rungtyje iškovojo auksą. Šioje rungtyje pirmą kartą be konkurso dalyvavęs klubo narys Tomas Turskis (M34) įveikė veteranams iš tiesų įspūdingą 2 m aukštį.

Tomo Turskio šuolis į aukštį. E. Karaškienės nuotr.

Algirdas Petravičius (M57) pasipuošė aukso medaliu šuolio į tolį rungtyje, o trišuolio rungtyje iškovojo bronzą. Natalia Krakienė (W38) šuolio į tolį rungtyje buvo antra, 60m rungtyje – trečia. Simona Zimkienė (W42) 60 m rungtyje iškovojo sidabrą, o 200 m rungtyje bronzą. Genovaitė Avižonienė (W69) pasipuošė sidabro medaliu šuolio į aukštį rungtyje. Treti buvo Algina Vilčinskienė (W85) rutulio stūmimo, Giedrius Martišauskas (M38) 200 m, Laimutis Verbliugevičius (M39) 3000 m, Vladas Zaniauskas (M74) šuolio į tolį rungtyse.


  2022-02-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt