P0

Kriminalai ir nelaimės

Organizuotos tarptautinės gaujos nariams – griežtas teismo nuosprendis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-10


Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį visuomenėje didelį atgarsį sukėlusioje baudžiamojoje byloje, kurioje trys Lietuvos ir trys Latvijos piliečiai pripažinti kaltais dėl neteisėto informacijos rinkimo, disponavimo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir suklastotais asmens dokumentais, pasikėsinimo visuotinai pavojingu būdu sunaikinti didelės vertės turtą ir kitų nusikaltimų.

Pasak prokuratūros pranešimo, teismas pripažino, kad sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai buvo padaryti veikiant organizuota grupe. Šios grupės lyderiui E. M. teismas skyrė griežčiausią bausmę – subendrintą 16 metų laisvės atėmimą. Aktyviems grupės dalyviams Latvijos piliečiams R. R. – 14 metų laisvės atėmimo bausmė, o V. A. – 11 metų laisvės atėmimo bausmė. Itin sudėtingam ikiteisminiam tyrimui padėjęs Latvijos pilietis S. T. laisvės neteko 3 m. ir 9 mėn, o Lietuvos piliečiai E. Š. – 2 m. ir 6 mėn., V. K. – 2 m.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vieno kaltinamųjų E. M. nurodymu Latvijos pilietis R. R. galimai vykdė neteisėtą užsakovą dominančių asmenų bei jų šeimų sekimą. Nieko neįtariantys žmonės buvo slapta filmuojami, aiškinamasi jų dienotvarkė, judėjimo maršrutai.

Kai kuriuos iš sektų asmenų buvo suplanuota nužudyti, sunkiai sužaloti ar sunaikinti jų turtą. Tačiau kaltinamiesiems nepavyko sėkmingai šių planų įgyvendinti.

 2017 metų rugsėjį metaliniais strypais ginkluotų vyrų prie namų užpultas šiaulietis nuo jų sėkmingai apsigynė ir privertė sprukti pačius užpuolikus.

2017 metų lapkričio mėnesį buvo pasikėsinta visuotinai pavojingu būdu sunaikinti didelės vertės turtą – brangiakailių žvėrelių fermą, įsikūrusią Šiaulių rajone. Ji buvo padegta, tačiau gaisrą laiku pastebėjus ir užgesinus, daugiau nei 260 tūkst. eurų vertės turtas išsaugotas.

2018 metų sausį Klaipėdoje buvo pasikėsinta į Rusijos piliečio gyvybę – laiptinėje į jį iš pistoleto paleisti ne mažiau kaip 7 šūviai, tačiau į kojas sužeistas vyras sugebėjo pabėgti ir liko gyvas.

Tyrimo duomenimis, dar vieną Šiauliuose gyvenantį vyrą kaltinamieji iš pradžių planavo nušauti, kai jis bėgioja parke, tačiau vėliau planus pakeitė. Prie minėto vyro automobilio slapta buvo pritvirtintas savadarbis sprogmuo, kuris 2018 metų liepą buvo susprogdintas. Tuo metu automobiliu važiavo ne tik šiaulietis, su kuriuo kaltinamieji norėjo susidoroti, bet ir jo žmona bei mažametis vaikas. Tik todėl, kad nugriaudėjus sprogimui vairuotojas sugebėjo suvaldyti automobilį, jame buvę žmonės nenukentėjo.

Klaipėdos apygardos teismo priimtas nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

INFORMACIJA

Šį ikiteisminį tyrimą atliko jungtinės kriminalistų pajėgos – Klaipėdos ir Šiaulių apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. Jungtinei tyrėjų grupei vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis. Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą Lietuvos pareigūnams teko aktyviai bendradarbiauti su Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos, Baltarusijos teisėsaugininkais. Šių nusikaltimų išaiškinimui buvo skiriamas ypatingas pareigūnų dėmesys, kuris padėjo užkardyti galimą skirtingų su organizuotu nusikalstamumu susijusių grupuočių priešpriešą.


  2022-02-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt