P0

Svarbu, Verslas

„Klaipėdos energija” kinkosi saulės energiją (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-11


Klaipėdos savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija” perka bendros 500 kW galios saulės elektrinių komplekso Klaipėdos rajoninėje Šilutės plente ir 100 kW Klaipėdos elektrinėje (Danės g.) projektavimo bei įrengimo darbus. Numatoma bendra jų vertė – 600 000 eurų be pridėtinės vertės mokesčio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendrovės generalinis direktorius Antanas Katinas sako, kad tokius žingsnius skatina siekis kuo mažiau pirkti vis brangstančios elektros energijos. Pasak jo, įgyvendinus projektą kažkokio stebuklo nebus, tačiau pagaminamos saulės energijos vasarą pakaks įmonės vidaus reikmėms.

Bendrovė Klaipėdoje, savo teritorijoje Dangės g. 8, ant trijų pastatų stogų nori sumontuoti saulės energijos jėgaines, kurių bendras maksimalus galingumas – nuo 99,6 iki 100 kW. Pora pastatų, numatomų „apdengti” saulės baterijomis, yra priskiriami ypatingų statinių kategorijai. Numatoma darbų vertė – per 100 000 eurų.

500 kW galios saulės baterijos bus įrengtos ir Klaipėdos rajoninėje katilinėje. Tai kaštuos per 500 000 eurų. Jos bus montuojamos ant ten esamų pastatų, arkinių angarų, cheminio vandens valymo cecho ir kitų pastatų stogų bei ant žemės.  

Planuojama, kad po sutarties pasirašymo jėgainės turės būti įrengtos per 48 mėnesius. Toks, palyginti ilgas, terminas, nustatytas atsižvelgiant į tiekimo grandinės sutrikimus pasaulyje dėl Covid-19 pandemijos.

Ketvirtadienį buvo paskelbti ir projektiniai pasiūlymai dėl bendrovės planų ant žemės prie katilinės, esančios Lypkių gatvėje, statyti 99,68 kW saulės jėgainę.


  2022-02-11

  Vienas komentaras apie “„Klaipėdos energija” kinkosi saulės energiją”

  1. AvatarKeista (IP: 88.119.156.187)

   Savivaldybės įmonė viešino ir pasakojo, kad planuojama Dangės g. 8 pastatų konversija ir naujas pritaikymas atveriant šią teritoriją ir Dangės krantines visuomenės poreikiams. Tai kaip tuos pastatus pardavinėsite ir konversijas darysite jei saulės batareikom stogus ir kiemus nuklosite? Ir ar Klaipėdos rajoninėje Šilutės plente ( mieste, sutriušę pastatai) tinkamiausia vieta tokioms inovacijos? Pasikinkyti saulę senai reikėjo ir tam gal tinkamiausia išsinuomoti ar nusipirkti žemę už miesto , o ne kišti investicijas ant ketinamų konvertuoti teritorijų ir pastatų. Apmokėti tai mums teks.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt